[ me-tuzalem @ 25.09.2015. 08:17 ] @
Potrebna mi je preporuka nekog domaćeg hosting provajdera, za domaće pravno lice. Do sada je firma hostovala kod Oriona, ali su vrlo nezadovoljni i žele da prebace kod nekog drugog. Upitanju je manje više standardan hosting: MySQL, php, cPanel...
Molim samo ozbiljne preporuke i nikako samoreklamiranje.
Hvala
[ Dusan Filiferovic @ 25.09.2015. 21:14 ] @
Mozes da pogledas listu domacih hosting provajdera >
http://www.elitesecurity.org/t...sta-DOMACIH-hosting-provajdera
[ me-tuzalem @ 28.09.2015. 08:29 ] @
Hvala, već sam je pregledao i lista nije ažurna.
Neki provajderi više i ne rade, ali mene više zanima objektivna ocena kvaliteta provajdera.
Gdje god pročitam neki komentar ili je bajat ili je reklamnog tipa.
Nemam ništa protiv resellera(mnogi na listi su to), ali oni lako mogu da ispadnu iz posla. Pravih provajdera koji imaju svoju opremu nema mnogo i među njima ne umijem da prepoznam kvalitet.
[ view @ 28.09.2015. 09:22 ] @
Vecu korist ces imati od google pretrage nego od ovakvih lista po forumima.Forumi su postali baza za bajate vesti i kao podsetnik za neka stara vremena...Posto je zabranjeno reklamiranje po forumima onda stvarno neces naci nikakve preporuke ovde jer na ovaj forum slabo dolaze obicni hosting korisnici (bar u ovaj deo foruma)

Kucaj neke fraze u google kao sto su "najbolji hosting" "domaci hosting" "cpanel hosting" "cene web hosting paketa" itd i naci ces relevatne rezultate hostin g kompanija koje su aktivne i ulazu u svoj marketing.

Posle je na tebi da odlucis ko je za tebe dobar i eventualno na sajtu provajdera da procitas recenzije ako ih ima.

Obrati paznju da li je provajder registrovana firma ili ne,proveri u apr-u kada je registrovan,da li ima fiksni broj za kontakt,posalji mail ili tickket pre kupovine pa vidi koliko vremena je potrebno za odgovor podrske,zatim u googlu ukucaj ime tog provajdera pa proveri sta se pise po drugim sajtovima.

Cena,ime firme i slicne stvari nikako nisu kvalitetno merilo.Najkvalittnija preporuka je zapravo da pronadjes nekog korisnika odredjenog provajdera pa da ti on direktno prenese svoja iskustva.Znam da ti to upravo trazis na ovom forumu ali kao sto rekoh,obicni korisnici ovde ne svracaju i ako pronadjes nesto na tu temu u 99% slucajeva je u itanju samoreklamiranje ili placena reklama.

[ agvozden @ 29.09.2015. 14:43 ] @
Nemoj da trazis "najbolji hosting", jer to svi imaju na sajtu, a nicim ne dokumentuju takvu tvrdnju.

Da, proveri APR, koliko dugo postoji...
Nije zgoreg ni pogledati da li firma nudi Ugovor sa definisanim pravima i obavezama. Npr, imam situaciju da bivsi hosting provajder ne zeli da da potencijalnim mojim klijentima raspolaganje nad domenom, pa je nemoguce prebaciti sajt.
[ me-tuzalem @ 30.09.2015. 09:03 ] @
Hvala na odgovorima.
Rešio sam da odvojim vrijeme i pročačkam skoro sve "domaće" provajdere koje nađem. Možda čak i objavim svoje zaključke.
Ne mogu da platim netcraftu za njihove podatke, a nisam uspio naći nekakvu statistiku koji provajder koliko hostuje, gdje ih hostuje ...
Sve ću to morati "pjehe".
Možda nešto pametno i uradim?
[ view @ 30.09.2015. 11:53 ] @
Bilo bi odlicno da napravis neki blog post sa svojim zakljucima,nema toga puno kod nas i sigurno ce biti citano.Ako nemas svoj blog verujem da bi mogao objaviti na nekim od popularnijih blogova kao gost post.
[ madcama @ 01.10.2015. 06:57 ] @
A onda link ovd da i mi pročitamo.
[ agvozden @ 04.10.2015. 23:57 ] @
Filipe, još uvek mi nisi odgovorio na pitanje zašto je moj nalog nedostupan? Izgubio sam ceo forum na vašem glupom hostingeru...
[ Darklord @ 26.11.2015. 21:30 ] @
Cini mi se da je odgovor zakasneo :)