[ Marki279 @ 03.10.2015. 20:59 ] @
Danas, iz cista mira, slika na laptopu stoji nize za dva piksela, dok na pocetku prve dve linije stoji plava boja.
Kao da nedostaju po neke kompnente boja preko celog ekrana, i blize je crno beloj slici.

Prikacio sam desktop monitor preko hdmi i vga d-sub i radi ok. Otvorio sam laptop i izvukao konekciju monitora i ponovo vratio, ali sve je isto.

Deluje mi kao da malo fali ekranu i da je u pitanju samo neki kontakt.

Da li neko moze da prepozna vrstu kvara ?



pokvareno
ispravno

pokvareno1
ispravno1

poredjenje
poredjenje
[ la.linea @ 03.10.2015. 21:14 ] @
Kabal-veza između displeja i matične.
[ Marki279 @ 03.10.2015. 21:26 ] @
Hvala na odgovoru, deluje logicno cim se uniformno pojavljuje greska preko celog ekrana. Pregledacu pazljivo, mozda su se sitni kablovi u prikljucku pretopili od okolne toplote i povezali.
[ gilopile @ 03.10.2015. 22:18 ] @
Meni lici da je neki pin u prekidu za auto adjusment ( EDDID ) Ili je greska do sam ploce u monitoru ili je flat kabel na samom panelu poceo da otkazuje. Pokusaj da promenis rezoluciju i vidi da li isto fali. Ili udji u BIOS i pogledaj da li je tu isto, pa ako jeste, mrka kapa, verovatno flet na panelu poceo da se odlepljuje...
U zavisnosti koju g. karticu ima, pokusaj u CCC i NVidia kontrol panelu da pomeris celu sliku na gore...
[ Marki279 @ 03.10.2015. 22:27 ] @
Isto je u BIOS-u i svim rezolucijama. Slika je stabina i ne reaguje na polozaj monitora, blago stiskanje i ostale mehanicke stvari. Moguce da je taj kontakt na panelu.