[ Dadoaprile @ 03.10.2015. 21:13 ] @
Koliko obično traje Discharge cycle?
Meni već 4-5 dana stoji na istim vrednostima (kao na slici). Čini mi se da je to dugo. A i čini mi se da Battery Care nešto ne radi kako treba, dobijala sam neke poruke o grešci koje sam ignorisala.
Hvala

[ gilopile @ 03.10.2015. 23:55 ] @
Nisam baratao sa tim programom i ne znam tacno kako radi. Ali jedno je sigurno, ta baterija se ne sme isprazniti do kraja. BIOS i sam cip u bateriji to vec rade najbolje, tako da nema potrebe za programima za tu namenu. Lap ce se ugasiti kada kapacitet padne do neke bezbedne granice i iz sigurnosnih razliga ( po bateriju ) ga vise ne mozes ukljuciti iako baterija nije potpuno prazna.

Tako da, moj ti je savet da lap koristis najnormalnije kao i do sada. Punis kada ti treba, ostavis na punjacu kada si kuci...Ona ima svoj neki radni vek do 2 godine i nece je spasiti nikakvo praznjenje i punjenje. Lap i eeprom saim to odradjuju, kalibrisu i pamte sve vezano za status baterije.
[ Dadoaprile @ 04.10.2015. 00:11 ] @
Hvala ti, ne znam ni odakle mi ovaj program. Ne sećam se da sam ga instalirala. Meni je laptop 90% vremena kod kuće i sve vreme na punjaču. Valjda to nije štetno. Nisam znala da je vek baterije 2 godine. Hvala još jednom, pozdrav.
[ gilopile @ 04.10.2015. 00:21 ] @
Otprilike toliko je neki max. Ona vec posle godinu dana klasicne upotrebe vec pocinje da gubi kapacitet. Svaka je deklarisana na 200, 300, 400 ciklusa punjenja/praznjenja i to je to.

Ostavi ga slobodno na punjacu kada si kuci i nema problema. Nije stetno za nju.

A program mozes slobodno da uninsrall. Pobrinuce se OS za sve, jer i on iscitava stanje sa eeproma u bateriji i ukljucuje/iskljucuje punjenje po potrebi, a ostale funkcije su u vecini slucajeva nepotrebne i mogu samo ostetiti bateriju.

Imas razne profile u power managementu OS-a pa tu izaberi da li hoces da ti na batt gasi HDD, smanji pozadinsko svetlo, smanji multiplier i VCore na procesoru...radi ustede energije i to je to.
Pozz!