[ Langrenus @ 06.10.2015. 10:55 ] @
Daklem, Windows 7 i čuvena zelena linija kada se klikne na hard disk ili neki direktorijum.
Drnda i drnda, a onda prikaže čega sve ima.

OK, pokušavam da rešim ovaj problem godinu dana. Primenio sam sve savete koje sam našao na netu i ništa nije pomoglo.
Svako resetovanje računara i prvi pristup hard disku rezultuje ispitivanjem čega sve tamo ima.
Ponekad neka opcija daruje 2-3 dana mira i taman pomislim da sam se rešio bedi, kad, eto ti ga opet.

Može li se to nekako rešiti da bude kao nekad? Klik na disk ili direktorijum i dobijem spisak fajlova.
Ne treba mi analiza fajlova, procena i ponuda sa čime ću da ih otvorim, apsolutno mi ništa ne treba, samo KLIK i da u sledećoj nanosekudi ugledam spisak fajlova.
Tako je kada prvi put odradi svoje šta god to bilo, svaki sledeći put do restarta otvara trenutno.

Problem je što imam šest diskova od 2 do 5 Tb svaki i to ume da traje, a nasilno prekidanje povremeno zabaguje sve na 5 sekundi pa je još gore.
[ SlobaBgd @ 06.10.2015. 10:57 ] @
Proveri da li je uključeno indeksiranje fajlova, pa ako nije, ti ga uključi.
[ calexx @ 06.10.2015. 12:40 ] @
Može da proba da koristi nešto drugo osim explorera.
[ bachi @ 06.10.2015. 12:43 ] @
Citat:
SlobaBgd:
Proveri da li je uključeno indeksiranje fajlova, pa ako nije, ti ga uključi.


+1

I ako je uključen indexing service, idi u My computer, desni klik na željeni drajv pa na properties i štikliraj kao na slici i idi na apply all.

[ Langrenus @ 06.10.2015. 19:15 ] @
Zar bi se mučio godinu dana da je tako jednostavno.
Naravno da sam isključio indeksiranje i to dva minuta posle instalacije OS.
Ima i opcija da se pristup folderima optimizuje za slike, tekstove, video, muziku, tj da to pretražuje i ima opcija "general items" kada ništa ne čačka. Ali problem je što ja to kada namestim, to super radi, ali posle restarta računara, sve mora ponovo.
Ne uspevam da pronađem gde se to može zakucati zauvek, a ne mogu da verujem da ne može, međutim gdegod sam gledao, ko god je pitao za to uvek dobija iste odgovore (indeksiranje, eventualno Customize u Properties diska).
Prilično sam siguran da se to negde nekako može u registrima zakucati na željenu stranu.
[ jolemisa @ 06.10.2015. 23:19 ] @
Jesi li probao repair OS-a,ako nece na obicno F8.Ubaci instalacioni disk i postavi kao da ces da podizes sistem,kada izadje prvi prozor za instal,idi na tu komandu,kada se otvori sledeci prozor u donjem levom uglu imace komanda repair.Klikni na to i pusti da odradi.Idi na komande koje ti trazi sve do restarta,normalno i restartuj komp.Nekad moze da potraje i vise od 10 min.,a moze biti i oko 2-3 min.Kada zavrsi udji ponovo u BIOS i vrati da pokrene OS sa HDD-a.Vidi kako ce ti se to ponasati posle.Ne mozes nista pokvariti.
[ Langrenus @ 07.10.2015. 00:00 ] @
Sistem radi praktično besprekorno, pa mislim da mu repair ne bi pomogao, ali dao si mi ideju... pošto koristim enterprize verziju; možda je ta nemogućnost trajnog isključivanja vezana za ovu verziju, jer, realno, enterprize je nekad bio za servere i nije se gotovo nikada gasio. Možda to poništavanje određenih zadatih vrednosti i restartom svođenje na početno stanje ima neke veze sa svim tim...
[ Langrenus @ 07.10.2015. 00:13 ] @
Eto, možda sam zaobilaznim putem došao do rešenja... iščačkao sam neku opciju vezanu za enterprize; tj, da neke stvari radi kao da je ultimate; videćemo kako će se ponašati u narednim danima.

Što se tiče indexiranja; ja ne želim da moj računar radi išta osim onoga što mu ja zadajem u tom trenutku; nikakva sortiranja, pretrage, provere, optimalizacije, trkeljisanje po diskovima (imam milijardu datoteka na 15Tb) ništa... hoću da kada pustim miša i tastaturu, on ostane ukočen u tom stanju do mog sledećeg obraćanja.
[ jolemisa @ 09.10.2015. 00:07 ] @
Drago mi je da si resio problem pa ma kako god.