[ Slave82 @ 08.10.2015. 01:01 ] @
Hard je Maxtorov od 250gb model 6V250F0.
Desilo mi se da pre neko vece windows zakuco nije htelo nista,restartovao sam na dugme i nije hteo da podigne sistem,pokusao novu instalaciju nece sa vise diskova,citaca nece!
Ubacim ja drugi hard instaliram winXP i ubacim ovaj kao pomocni,da ga proverim u HD Sentinelu imam sta da vidim pokaze da ima blizu 300 bad sektora i helti je mislim da je oko 60% jer sam gledao to pre 2 nedelje nisam imao do danas vremena da se snjim bakcem,sutra cu tacno proveriti mada nije bas u procenat toliko bitno.
Ali sta je fazon da pre ovog kvara helti mu je bio 99% sa oko 3 bad sektora!
Ako se nevaram on bad sektore dobija prilikom nekog potresa pa osteti plocu ako sam u pravu ?
Niko nije dirao komp nit sam ja udarao po kucistu.
Sad nemogu da ga formatiram sa Partition Magic 8 dodje do 94% sa formatiranjem i samo prekine nesto pise da I/0 por nefunkcionise!
Sta raditi dali mu ima pomoci ?
[ iculibrk @ 08.10.2015. 01:13 ] @
Ne mora biti od fizickog pada, udarca, lose sektore moze uzrokovati nagli pad napona na bilo koji nacin (nestanak struje, gasenje na dugme ...), tj. bilo kakva situacija gde glava dodirne plocu.
Po meni ti je taj hdd odradio svoje, jer i da ga uspes formatirati sta ces posle sa njim?
[ Slave82 @ 08.10.2015. 01:21 ] @
Onda moguce da je zbog kabela jer je raznjakan konektor za napajanje.
Imam jedan trenutno mi radi tj.taj drugi sto sam stavio ima oko 10500 bad sektora i radi samo malo koci ali radi yutube internet surfovanje odlicno!
Tako da nevidim da ovaj nebi radio ako ga uspem formatirati...
[ iculibrk @ 08.10.2015. 01:32 ] @
Ne kazem da ne moze raditi, samo kazem da i da uspes ne mozes znati kada ces sledeci put biti suocen istim problemom. Po meni bi trebao zameniti i napajanje i hdd.
[ Slave82 @ 08.10.2015. 01:58 ] @
Znam ja druze tacnije svi mi znamo najlakse je zameniti sa novim,al ovaj forum nebi imao nikakvu svrhu kad bi svi kupovali novo ako moze da se resi!
Kako kazu 2 glave su pametnije od jedne pa stime mozda neko zna nacin da se resi problem formatiranja,mozda ce raditi 1 mozda jos 3 godine kako mu je Sentinel proracunao a mozda mu i nema pomoci necemo znati dok se neproba formatiranje,ovi novi crkavaju pre isteko garancije jos gori su !
[ KrkaCiC @ 08.10.2015. 02:21 ] @
Kad Hdd ima bad sectore,i ne mozes da ga osposobis zreo je za zamenu. Imam i ja Hdd koji vec godinu dana pokazuje xxx Bad sectora,health je 14%,i pise da ima vek trajanja jos 17 dana,ali eto radi i dalje,ponekad uspori,ali radi.
Ali on je takav,sto ne mora da je pravilo,pre izuzetak. Zameni ga,a mozes sacuvati elektroniku sa njega,mozda naletis na isti takav pa da imas rezervnu


Probaj da mu obrises particije i da napravis nove,ako to ne uspe da odradi,baci ga
[ calexx @ 08.10.2015. 08:02 ] @
Teoretski, hard sa lošim sektorima može da se napravi tako da particije budu na ispravnim delovima ali praktično loši sektori se šire, nekad brže nekad sporije pa se ne zna koliko će hard da potraje. Osnovno je da na njemu nemaš nešto što je važno jer lako možeš da ostaneš bez toga. Za surf može da se iskoristi ... još neko vreme.

Za početak proveri taj konektor, zbog njega su možda svi ovi problemi. Prelemi, zameni, nikako ne smeš da kažeš ... raznjakan konektor ... i nikom ništa.

Ne bi bilo loše da prestaneš da koristiš Partition Magic, program je napušten pre ~10 godina, na XP-u će nekako i da radi ali neće na novijim windowsima, što je dovoljan znak da je vreme za neki drugi sličan program, a ima puno takvih pa i besplatnih.
[ iculibrk @ 08.10.2015. 08:40 ] @
Mozes ti njega pokusati srediti hdd regeneratorom ili slicnim alatom, onda ces verovatno uspeti da ga formatiras, ali opet ti ostaje uzrok pojavljivanja losih sektora, a to je kao sto si naveo najverovatnije napajanje. Sa druge strane ne mogu se sloziti da su novi hardovi losiji od starih, naravno postoje oni losijeg kvaliteta koje ne treba kupovati. Kao sto sam vec rekao taj tvoj moze da radi godinu dana i vise, a moze i nedelju dana. Kao sto rece jedan moderator ovog foruma: "Fizicki losi sektori se ne popravljaju softverski..." a druga varijanta nikako nije isplativa.
[ Slave82 @ 08.10.2015. 11:32 ] @
Pokusacu sa hdd regeneratorom formatirati,pa javljam dal je islo.
Nemam nista bitno na hardu,nego bi ga osposobio cisto za surfovanje netom jer ce bolji biti nego sto imam ovaj,a nista bolje mi ni netreba neradim nisakakvim programima