[ Anaksimen @ 09.10.2015. 09:11 ] @
Interesuje me da li ima neki program ili skripta koja automacki otvara xls fajlove cim se smjeste u odredjeni folder? Na poslu imamo neko ispitivanje koje radi odredjena masina koja ima svoj program,i podatke cuva u xls formatu,na dva druga racunara ljudi treba da imaju uvid u te podatke cim ih program masine sacuva,taj folder u kojem se cuvaju podaci je serovan.E sad mi treba skripta ili program koji bi cim se novi fajl sacuva otvarao taj fajl na oba racunara automacki...
[ Ivek33 @ 09.10.2015. 10:49 ] @
Excel ima mogućnost automatskog otvaranja datoteka koje se nalaze u folderu "XLSTART" tj. putanji
Code:
C:\Program Files\Microsoft Office\Office?\XLSTART\ 
gdje je upitnik oznaka za verziju Excela

Bez obzira gdje ti se fizički nalazili fajlovi u ovaj folder možeš kopirati Shortcut za te fajlove
Kada se pokrene Excel na dotičnom PC-u automatski će se pokrenuti i fajlovi koji se nalaze u navedenom folderu.
ne znam da li ovo funkcionira preko mreže (share)

Druga opcija je da u postavkama Excela navedeš putanju do fajlova koje želiš pokrenuti sa Excelom
Excel => Options => Advanced => General => "At startup open all files in"

Ovo je sa pokretanjem Excela (mislim na Excel 2007 i novije)
No sada se postavlja pitanje automatskog pokretanja nekog filea nakon kopiranja. Dakle potreban je automatski refresh.
Možda VBA skripta u realnom vremenu koja će automatski pregledavati fajlove u folderu. Ali to povlači za sobom možda opterećenje memorije i slično.
Nisam istraživao nikada pa ne znam ali probaj vidjeti ove opcije dok ti se netko ne javi sa elegantnijim rješenjem.
[ Anaksimen @ 12.10.2015. 11:40 ] @
Da, znam za otvaranje prilikom startup-a,al mi upravo treba to da se u toku rada otvaraju svi fajlovi koji dospjevaju u folder,tako da ta opcija sa startup-om ne resava nista. Hvala na predlogu.
[ Ivek33 @ 12.10.2015. 20:53 ] @
Pogledaj može li ti pomoći ovaj link