[ darkos1 @ 11.10.2015. 08:30 ] @
Imam u polju A1 nazive sheetova (može i imenovane tabele).
Treba mi da u nekoj formuli uvrstim to polje i da mi zavisno koji je naziv u tom polju da mi povlači podatke iz toga sheeta.
Mislim da je funkcija indirect, ali nikako da odgonetnem, uvek mi javlja neku grešku.
Pokušao sam sa imenovanjem tih tabela da nebude naziv sheeta, ali opet nisam uspio.
[ 2012 @ 11.10.2015. 15:21 ] @
Citat:
darkos1: Imam u polju A1 nazive sheetova (može i imenovane tabele).
Treba mi da u nekoj formuli uvrstim to polje i da mi zavisno koji je naziv u tom polju da mi povlači podatke iz toga sheeta.
Mislim da je funkcija indirect, ali nikako da odgonetnem, uvek mi javlja neku grešku.
Pokušao sam sa imenovanjem tih tabela da nebude naziv sheeta, ali opet nisam uspio.


Ako u polju A1 imas nazive sheet-ova onda je to neka padajuca lista i to znaci da je polje A1 zauzeto.
Kako to mislis da ti prema vrednosti u polju A1 neka funkcija povlaci podatke u tom istom polju?
Zasto u HELP-u ne vidis sta radi funkcija INDIRECT?
Zasto ne dodas primer u EXCEL-u da se vidi sta si uradio, sa objasnjenjem sta tacno zelis da dobijes?

Ja licno nista te nisam razumeo, ali ovako kako si napisao mislim da je nemoguce da uradis ono sto ti treba.
[ Ivek33 @ 11.10.2015. 15:55 ] @
Citat:
darkos1:Treba mi da u nekoj formuli uvrstim to polje i da mi zavisno koji je naziv u tom polju da mi povlači podatke iz toga sheeta.
Mislim da je funkcija indirect, ali nikako da odgonetnem, uvek mi javlja neku grešku.
Pogledaj primjere vezane za Indirect funkciju (ili Help u Excelu)

- Primjer funkcije Indirect
- INDIRECT funkcija u Excelu
[ 3okc @ 11.10.2015. 16:21 ] @
Naredba /tj F-ja/ koja daje opciju za ime radnog lista je ADDRESS() - formira adresu ćelije po pravilima (tako da ne moraš da ih pamtiš) ali je rezultat običan tekst, tako da ga je potrebno proslediti ga INDIRECT(), da bi očitao vrednost na konkretnoj adresi.

Recimo, jedan primer za proizvoljnu adresu B10, s nazivom radnog lista u A1:
Code:

=INDIRECT(ADDRESS(ROW(B10);COLUMN(B10);4;1;A1))
[ darkos1 @ 14.10.2015. 18:59 ] @
Hvala na ponuđenim odgovorima,
Code 3okc rješava problem, mada sam iz ponuđenih Ivekovih odgovora
došao do coda koji takođe rješava problem,

=INDIRECT($A$1&"!"&"B"&ROW(B10))