[ desire x @ 13.10.2015. 18:35 ] @
sta donosi root androida? koje su prednosti koje mane?
kako da updejtujem android i da li je moguce ponovo vratiti na stari ?
ukratko
[ maksim123 @ 14.10.2015. 20:02 ] @
Root ti donosi mogućnost da menjaš sistemske fajlove,tj. da ubrzaš svoj telefon,da personalizuješ boot animaciju,da koristiš specijalne aplikacije kao što su BusyBox,System App Remover,Root Explorer itd.
1)PREDNOSTI:
*ROOT možeš ubrzati svoj telefon,povećaš trajanje baterije....
*Možeš instalirati custom romove (kao što je CyanogenMod)-USLOV:Otključan BootLoader i Custom recovery(samo za flešovanje Custom Roma!!!)
*Možeš koristiti specijalne aplikacije sa Google Play(kao što su System App Remover,Root Explorer...)
*Root ti omogućuje da obična aplikacija bude sistemska
*Root ti omogućava menjanje Boot Animacije
2)Mane
*Gubiš garanciju telefona
*Nestručnim korišćenjem može dovesti do upadanja telefona u BootLoop(kada se telefon stalno restartuje!!!),a da ne prièam o potpunom brikovanju telefona(tj. nema mu spasa!!!)
3)Korisni saveti:
*Root se može ukloniti posle nekog vremena(kao da nije ni urađen,i samim tim vraćaš garanciju telefona!!!)
*Budi oprezan kada uradiš ROOT!!!
Ako želiš instalirati Custom Rom moraš prvo ga Rutovati,zatim mu otključati Bootloader,pa da instaliraš CWM recovery pa tek onda CyanogenMod!!!
*Ne upuštaj se u ovo ako ne veruješ u sebe :)
*Možeš odraditi Backup trenutnog sistema,tj. Stock Rom(ako bude bilo nekih problema)
*Da bi ti našao način za rutovanje i odgovarajuci Custom Rom moraš mi dati tvoj model telefona:
[ spavach @ 15.11.2015. 13:15 ] @
Maksime,ja sam danas rutovao moj android Lenovo a369i preko Kingo Root aplikacije i samo te molim da mi napišeš o čemu da vodim računa da ne bih ciglirao telefon.
Hvala!
[ maksim123 @ 15.11.2015. 14:16 ] @
Treba da vodiš računa kada menjaš bilo koji fajl u sistemu(Obavezno radiš Backup aplikacije,fajla...)!!!Da bi to izbegao možeš da flešuješ Recovery (CWM ili TWRP) da bi ako bi nešto krenulo po zlu da tokom paljenja uđeš u Recovery i flešuješ originalni fajl koji si Backupovao(moraš sam napraviti Flashable ZIP fajl).
Ako bi radio Recovery Mod moraš otključati BootLoader na tvom telefonu(time gubiš garanciju na telefonu) i kada mu flešuješ Recovery možeš filešovati i Custom Romove kao što su CyanogenMod,AOKP,CarbonRom itd.
[ spavach @ 15.11.2015. 14:28 ] @
Ne mam pojma Maksime,samo mi je bitno da mi baterija duže traje i da s vremena na vreme skinem neki programčić sa Google Play.Laik sam i ne mogu sebi da priuštim da cigliram telefon.Imam i Nokiju Asha 302 koja mi traje 3-4 dana a non stop radi,slušam muziku na njemu(imam oko 300 pesama),slikam,pokrećem galerijske prezentacije(pošto umesto dnevnika slikam minimalno po dve slike dnevno) itd.
Hvala ti još jednom,ovo ostavljam kako jeste i to je to
[ kvaju @ 16.11.2015. 18:15 ] @
Posjeti XDA forum, nađi svoj telefon tamo, i prati upute kako da fleshas mobitel.