[ bogdan.kecman @ 14.10.2015. 22:21 ] @
uzeh da probam da opravim jedan poskup atx psu na kom imam problem da na 110kHz imam 1.26Vp2p i ne mogu da skontam odakle to dolazi.. svi izlazni kondovi su u odlicnom stanju, imaju nizi esr nego bilo sta sto mogu lokalno da kupim i vise nego ispod speka toga sto pise na kondovima, dodao svim izlaznim kondovima jos po par 10uF keramickih cisto reda radi, nista se nije promenilo ... ista prica dal je napajanje pod opterecenjem ili nije nista se ne menja .. isti ogroman 1.26V p2p na 5V, 12V i 3.3V rail-u (ostalo nisam ni gledao)

za sta da ga uvatim sunce li mu poljubim?



[ mikikg @ 15.10.2015. 01:08 ] @
Postavi neku fotku unutrasnjica ili shemu ako imas.
Svasta tu moze da bude problem.
Nesto je prozuklo samo sta, mozda dioda neka.
Ne moze to da se smiri tako lako koliko god kondova postavljao, vidi periodu zmijice, 50ns, to tuce na 20MHz samo tako a desava se svaki put kad MOS-FET opali sto znaci da nije uradio ZVS ili ZCS kako treba i verovatno je u hard-swiching rezimu.

Snubber za ovih 20MHz bi ublazio ove pojave ali mislim da je problem negde dublje u upravljanju pretvaracem.
U sustini da bi to ustanovio morao bi da meris struju i napon mosta u primaru i da vidis u kakvom su odnosu a sinhronizovano sa upravljanjem tranzistora. Zaglup malo …



[Ovu poruku je menjao mikikg dana 15.10.2015. u 02:25 GMT+1]
[ goran_68 @ 15.10.2015. 07:21 ] @
Proveri otpornosti u kolu gejta ili probaj sa zamenom, s tim što možeš da neznatno variraš njihove vrednosti pa pratiš šta se dešava.
[ emiSAr @ 15.10.2015. 09:03 ] @
Slican slucaj imao prije desetak godina. Uzrok trivijalan-termicki razoren jedan od mosfetova u pretvaracu. Na bakarnom kladnjaku upotrijebljeni
zeljzni pleh sarafi za pricvrscenje mosfetova. Sirenjem bakra jedan saraf popustio i mosfet razoren. Kod reparacije upotrijebio sarafe
sa podloskom i maticama. Napajanje bilo skupo ko sam djavo.-

pOz
[ zica49 @ 15.10.2015. 09:08 ] @
Iskljucenje jednog od mosfet-a nije u dobrom rezimu...
[ mikikg @ 15.10.2015. 11:31 ] @
Ako ti zatreba da meris struju u primaru ili sekundaru pretvaraca a nemas pri ruci strujnu sondu, mozes napraviti ovaj prost strujni stransformator (naravno samo za AC merenje, radi korektno od 1kHz pa navise), radi odlicno.
To je 1:100, dakle debljom zicom motas primar jedan navoj (uvrnes kao sa slike) koji povezes negde u kolu koje meris a tanjom zicom namotas tacno 100 navoja i to je shantovano sa 1ohm otpornikom i to ti ide na osciloskop.
Ovih 100 navoja je prakticnije da se namota kao desetostruka licna pa ih onda na krajevima izvezes redno (vidis kod mene snopove licni).

Velicina jezgra nije preterano bitna a materijal sam iskreno zaboravio koji je, neki visokopermanentni ferit, moze i onaj klasican "crni" materijal za EMI smetnje.



Znaci uslikas struju koja ide kroz transformator i napon i odmah mozes da znas sta se tu desava.
Naravno znas da to moras da radis sve pod izolacionim transformatorom a gejtove MOS-FET tranzistora OBAVEZNO preko recimo 1k direkt pricvrljenih na vrh sonde, nikako ne pipati gejt direktno sondom!
[ Slobodan čovek @ 15.10.2015. 11:49 ] @
Citat:
mikikg:gejtove MOS-FET tranzistora OBAVEZNO preko recimo 1k direkt pricvrljenih na vrh sonde, nikako ne pipati gejt direktno sondom!


Šta bi se desilo ako bi se pipalo direktno?
[ bogdan.kecman @ 15.10.2015. 14:09 ] @
hvala za savet, jeste skupo napajanje ali je vec skoro potrosilo svoju vrednost mojim izgubljenim vremenom do sada, provericu fetove pa ako je to super ako nije raskupusacu ga za delove, trosi mi vreme namenjeno detetu a to je preskupo ..

@emisar, ovi vizualno izgledaju ok, poskidacu pa cu proveriti

@miki, snacicu se za merenje struje :D napravio sam vec par strujnih trafojcica koji rade oke na ovih sitnim frekvencijama :)

javljam sta sam uradio
[ mikikg @ 15.10.2015. 20:27 ] @
Citat:
Slobodan čovek:
Citat:
mikikg:gejtove MOS-FET tranzistora OBAVEZNO preko recimo 1k direkt pricvrljenih na vrh sonde, nikako ne pipati gejt direktno sondom!


Šta bi se desilo ako bi se pipalo direktno?


Pipanjem sondom gate-a tranzistora u pretvaracu se razdesi tajming signala, produzi se vreme koliko je tranzistor ukljucen i iskljucen i vrlo lako moze da dodje do vertikalnog provodjenja (istovermeno ukljuceni oba tranzisotora na HV railu) a to u vecini slucajeva dovodi do momentalnog kaboooom (od toga ne postoji aktivna zastita, samo osiguraci koji sluze da se ne zapali sprava, ne da stite tranzistore).
U tim pretvaracima deth-time se postavlja na "zilet" i mora jako da se pazi da se to ne razdesi a pipanjem sondom to moze i zato se stavlja "izolacioni" otpornik redno sa sondom da se taj njen uticaj prilikom merenja smanji.

Najbolje da se gate i ne pipa nego da se signal prati negde ispred, na drajver trafo-u ili drajver IC-u, zavisi kako je realizovan pretvarac.
[ vladd @ 15.10.2015. 21:13 ] @
Bas htedoh da pitam kako je mereno. Kao deo problema. Koja sonda, 10x ili 100x, da li sa umotanom masom sonde, koja takodje moze da "pokupi"(kao antena) svakakve suske i prikaze na skopu.

Drugo je znacajno slozenije, najlakse je nesto radikalno promeniti, i videti efekat. Recimo tranzistore, posto ovo lici na "zvonjavu" kod nekorektnog drajva, ne mislim na gresku pobude, vec na "odziv" tranzistora. Sretao sam "ogluvele" tranzistore koju su se nekorektno gasili. E sad, da li je to zbog vrucih tacaka na peletu, ili nekih termickih naprezanja, zaista nisam se upustao u mozganje, zamena tranzistora cesto resi problem, a to je nekada najjeftinije, iako kosta.
[ mikikg @ 15.10.2015. 21:26 ] @
>>> Bas htedoh da pitam kako je mereno. Kao deo problema. Koja sonda, 10x ili 100x, da li sa umotanom masom sonde, koja takodje moze da "pokupi"(kao antena) svakakve suske i prikaze na skopu.

Verujem da je to ispostovano i da stvarno ima tih spajkova u izlazu posto su prilicno jaki a inace jeste problem gde se prikljucuje sonda i za to DC merenje u sekundaru.

Prakticno sva ta merenja trebala bi da se rade sa diferencialnom sondom, gledali ste ovo?


[ bogdan.kecman @ 15.10.2015. 22:17 ] @
@vladd, onaj "tanki deo" posle zvona izgleda razlicito dal je sonda x1 x10 ili x100 i dal je zabodena direktno sonda preko onog malog metalnog ground lead-a (500MHz i 1GHz sonde nemaju ground zicu koja landara :D ) ili je zabodena x1 sonda sa par com ground zice koja landara ... ali ovaj pik od 1.25V izgleda potpuno isto tako da je pik potpuno realan ... takodje taj pik vrlo slicno izgleda na par mhz skopu, 20mhz bw limit i 1ghz full bw .. (onaj drugi deo je naravno vrlo razlicit) tako da bih rekao da nemamo problema sa samim merenjem, mozemo diskutovati dal je u pitanju 1.26 ili 1.30 ili 1.15V p2p ali mislim da je to potpuno nebitno .. nijedan scope koji imam nemam peak detection mod ali rekao bih ako uvatim kroz vreme max koliko ide na gore i koliko ide na dole ima tu i dobrih 2V, nije "jedan pik" 2v p2p ali jedan ode gore 0.8 i dole 0.4 a drugi onda ode gore 0.5 a dole 0.5 na primer ..

u svakom sluaju svi koji ste videli oscilogram ste iz taka rekli "trandza" .. ako se ja dobro secam ima 2kom u napajanju, zamenicu oba pa cu da vidim kako se ponasa, na zalost morace da saceka sredinu sledece nedelje dok dodje na red, pa ako to pomogne super, ako ne, rashodovanje .. to da jurim "gde pocinje problem", "gde se generise pik", "kako se trigeruju trandze" je super da sam na godisnjem pa da mogu da odvojim vreme za na tenane al to sad nema teorije, jedino skuplje od kesa danas je vreme
[ Slobodan čovek @ 16.10.2015. 06:39 ] @
Citat:
mikikg: Pipanjem sondom gate-a tranzistora u pretvaracu se razdesi tajming signala, produzi se vreme koliko je tranzistor ukljucen i iskljucen i vrlo lako moze da dodje do vertikalnog provodjenja (istovermeno ukljuceni oba tranzisotora na HV railu) a to u vecini slucajeva dovodi do momentalnog kaboooom (od toga ne postoji aktivna zastita, samo osiguraci koji sluze da se ne zapali sprava, ne da stite tranzistore).
U tim pretvaracima deth-time se postavlja na "zilet" i mora jako da se pazi da se to ne razdesi a pipanjem sondom to moze i zato se stavlja "izolacioni" otpornik redno sa sondom da se taj njen uticaj prilikom merenja smanji.

Najbolje da se gate i ne pipa nego da se signal prati negde ispred, na drajver trafo-u ili drajver IC-u, zavisi kako je realizovan pretvarac.


A da li može samo sonda da se stavi na X10? Onda se tako dobije neki otpornik na red (valjda 1Mohm)? Ili beše i na X1 ima otpornik, ne sećam se tačno?
[ emiSAr @ 16.10.2015. 07:34 ] @
Paralelno tom otporniku koji je reda 9 M nalazi se kompenzacioni kapacitet koji je reda 10 puta veci od kapaciteta sonde. Zato se dodaje taj
serijski otpornik da se mosfet pobudjuje i iskljucuje preko postojeceg drajvera, da ga sonda ne remeti. Strujni kapacitet drajvera je toliki
(reda 2 A) kod pobude i gasenja da taj 1k na 12-15V totalno rastereti drajver.-

pOz
[ Slobodan čovek @ 16.10.2015. 07:36 ] @
Dobro, hvala.
[ vladd @ 16.10.2015. 21:48 ] @
Dobro, pitam, da otklonimo i taj deo price, zvonjava moze da bude od tranzistora, ili loseg snabera na diodama, samo treba krenuti sigurnom stazom i eliminisati jedan po jedan potencijalni uzrok.

Ono sto nedostaje je iskustvo sa identicnim modelom, kakav mu je signal kada se napajac tretira ispravnim.

Ali, spajkovi zaista deluju kao da su nastali u trenutku promene stanja tranzistora, ukidanja pobude npr..
[ bogdan.kecman @ 16.10.2015. 22:27 ] @
ma pitanje je na mestu, to svakako! ... nego sam ja vec merio ranije
razna napajanja pa znam za jadac :D .. a i merio sam ovde jos jedno odma
pored cisto da mogu da uporedim :D .. ovaj rig za merenje mozda nije ono
100% tacan (ako postoji 100% tacan :D ) ali za ovih 1.25V p2p
definitivno ne gresi :D

nije meni problem "ovaj model", nemam ja dovoljno iskustva sa smps
uopste, tj sa bilo kojim modelom, iscitao sam tek 20% onoga sto mi je
macola poslao a nisam seo da napravim na dasci jos nijedan!! tek kad to
uradim pa krenem da menjam i drndam tek onda znam sta se stvarno desava
tu, do tada mogu zamenim elektrolite, trandzu, diodu i ako radi radi,
ako ne radi jbg .. posebno kad uzmem ovako neko napajanje koje je
"kvalitetnije" pa je nakrcano u 6 slojeva jedno preko drugog (mislim da
ovo ima i aktivni pfc ne secam se vise) i onda samo dok ga raskupusam da
bi uopste krenuo nesto da radim to je vec proslo cuku vremena .. a znas
i sam koliko vreme vremenom postane skupo :( ... evo sad smorih vas na
forumu, rekoste trandza/dioda, sad cekamo vreme, verovatno sreda na
cetvrtak noc, mozda tek sledeci vikend, raskupusam, iscupam trandze i
diode, premerim vidim sta je prslo, narucim novo pa cekam 2 dana da
stigne, pa kad stigne onda kad sledeci put ubodemo vreme da nastavimo ..
naravno vec sam uzeo novo i zamenio posto ne moze toliko da se ceka..
[ mikikg @ 17.10.2015. 06:58 ] @
Bogdane, nema zurbe, vec si rekao da si nabavio drugi ispravljac tako da ti nije to sad nista hitno.
Probaces da zamenis kada stignes ove tranzistore i diode, eventualno premeris R/C oko pobude i snubera, to je sto se kaze serviserski posao.
Ko zna, mozda je nesto i sa PFC-om ...

Totalno je druga tema ako te interesuje kako to sokocalo radi.
Vrlo su slozene tu naposnke i strujne pojave i nije lako ispratiti kako to prakticno radi a zahteva predznanje i uslove za merenje i servis.
Definitivno se ne isplati trositi vreme na servis osim ako nemas neki debeli razlog poput "nema da se kupi drugi a stoji mi posao".

Generalno govoreci, ti fabriski pretvaraci nisu mozda najbolja polazna oznova za ucenje i eksperimentisanje, to bi trebalo da se krene lagano prvo sa nekim low-voltage low-power Buck/Bust (diskretne varijante) u kontrolisanim uslovima i tu da se stice neka praksa i znanje oko te SMPS tehnike, naravno koga to interesuje.

Evo skoro smo spominjali onaj I/U konverter gde sam ja napravio naponski inverter sa MC33063, malo chipce sa nekoliko komponenti (i to radi) a imao samo skoro iste probleme kao ti sa pocetka teme samo su velicine spajkova bile manje.
Otezavajuca okolnost u mom slucaju je ta sto to chipche tako radi, takva je topologija i neminovno je da ima i ripple i spajkove i silne muke sam imao da to izfiltriram na meni neki prihvatljiv nivo. Povadile su me malo one malecke SMD feritne prigusnice koje sam turio u rejlove napajanja i uspeo sam na kraju da dodjem do nekih 1mV tih spajkova na izlazu iz OP.
Da ne spominjem koji je problem samo izmeriti 1mV, bez obzira sto imam 500uV osetljivost na osciloskopu, moraju posebne sonde i metode da se koriste kod merenja (kao sto je Dave objasnjavao u onom snimku).
[ vladd @ 17.10.2015. 07:26 ] @
NArocito su gadni doticni fabricki a komercijalni..tu ima jeftinih resenja i zanemarivanja nekih detalja..konfekcija kao konfekcija.
Ne bi bilo lose da se ima strujna sonda, pa se izmere struje i uporede sa naponskim spajkovima, skoro odmah se pokaze gde cuci zeka.:)
[ mikikg @ 17.10.2015. 07:45 ] @
Heh, TEK-ova strujna sonda, to je prelepo i mega korisno imati … Samo … ta kutica kosta nekih sitnih 2500$ u nabavci bez dodatnih troskova dok to stigne ovde :)
Ja se za sad drzim mog hand-made strujnog trafoceta, zavrsava i to posao ;)


[Ovu poruku je menjao mikikg dana 17.10.2015. u 14:46 GMT+1]
[ vladd @ 17.10.2015. 12:14 ] @
Mnogo korisna sprava. Ja sam svojevremeno pazario na ebaju pirsonce, iako imam nekoliko namotanih strujnih trafoa(jedan na magnastatki pali diodu kada je ukljucena). A tek-a pozajmljujem, ako bas treba, sve je samo ne jeftin.
Ovde ima primera merenja struje i razlika.

http://leadacidbatterydesulfat...ents-Good-and-Bad#.ViIr18Z1aM4

I lepa je razlika izmedju trafojceta i rednog otpornika.
[ mikikg @ 17.10.2015. 15:06 ] @
Uvek ce da bude razlike, trafoce moze samo za AC merenje da sluzi.
Druga stvar je kako je trafo odradjen, pravio ja prvo "nasumice" neke varijante i nije dobro radilo dok mi Macola nije pokazao kako to treba ispravno da se odradi a to je ona varijanta zasta sam postavio slicicu.

Evo uradio sam i par pokaznih merenja, cisto da se ima predstava kako to merenje struje izgleda sa strujnim transformatorom (CT) i sa neinduktivnim shant otpornikom 20mΩ (vezani su oba redno, dakle ista struja prolazi kroz njih).

PWM 8kHz, aktivno opterecenje sa CT


PWM 8kHz, aktivno opterecenje sa CT i R istovremeno


PWM 31kHz, aktivno opterecenje sa CT i R istovremeno


PWM 31kHz, aktivno opterecenje sa CT


PWM 31kHz, kapacitivno opterecenje sa CT i R istovremeno (Sync Buck)


Sva merenja su 50% duty (to mi je neki half-bridge rezonantni kontoler koji mi sluzi za probe, ne mogu duty da menjam, samo freq)
------

Lepo se vidi razlika, cak meni i prilicno smeta ovo merenje sa otpornikom, vidi zadnju sliku, zvonjava koja je na nekih 50MHz, samo mi pravi zbun, da li je realna ili nije na toj frekvenciji mi cesto nije bitno kada se bavim pojavama koje mi se ticu faze izmedju napona i struje, trafo to ispegla (dakle trafo definitivno ima manji BW merenja).
Ako bi sudili po zadnoj slici, sa CT imam ponasanje koje je blize teoretskom modelu, dobio sam skoro idealan trouglasti signal struje dok je sa R to malo "smaknuto".
Takodje, sa CT ne unosim bitnu promenu u kolu koje se meri, otpor jednog navoja podeblje zice je zanemarljiv kao i induktivnost te upletene strukture, to je nesto u nH a sa R (shant) to vec ima primetan uticaj zbog pada napona (u primeru skoro 2Vpp).

PS: Oba merenja su uradjena preko parcenceta koaksialnog kabla pa direkt u OSC, ovo merenje na R kada se koristi standardna sonda ne lici ninasta, fleke i brljotine na sve strane, ne znas sta je tu realno signal a sta shum.

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 18.10.2015. u 23:48 GMT+1]
[ mikikg @ 17.10.2015. 18:52 ] @
Mada moze da se "smiri" malo merenje preko shanta ali mora da se potrudi malo i napraviti ovakvu neku skalameriju :)

Na BNC konektor je zaletovan "glavni" strujni shant 20mΩ i posto je gabaritno veli, mora jos jedan paralelni manji shant od 0.1Ω koji je zaletovan tik na kontakte zenskog konektora (svaki milimetar je bitan, sto blize) i onda nema "toliko" zmijica ... ;)





[Ovu poruku je menjao mikikg dana 17.10.2015. u 20:29 GMT+1]
[ ha_23 @ 18.10.2015. 19:39 ] @
Znam da nije tema ali bas se radi za merenje struje.
Dali mogu da se produze zice na strujni trafo a da ne utice na preciznost.
Na primer na ovoj trafo (link).
[ zica49 @ 18.10.2015. 19:46 ] @
Smijes bez probema,moras ispostovati dvije stvari.Stavi deblje zice i upleti ih.
[ mikikg @ 18.10.2015. 19:46 ] @
Moze.
Samo upleti ta dva izvoda i na kraju stavi zeljeni shant otpornik koji je montiran tik uz BNC konektor ili izvode koaksialca koji ti ide u OSC.

Inace, shant otpornik u sekundaru je obavezan kod strujnih transformatora.
Bez njega (beskonacno velika otpornost shanta) bi se generiso beskonacno veliki napon u sekundaru :)
Naravno nece biti bas beskonacno veliki napon ali ce skakati varnice samo tako i moze da spalis opremu prikljucenu na to!!!

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 18.10.2015. u 21:08 GMT+1]
[ branko tod @ 19.10.2015. 02:30 ] @
Da li je neko probao da pravi Rogovski trafo za merenje struje?
[ bogdan.kecman @ 19.10.2015. 03:04 ] @
daj u vise reci sta je to rogovski trafo?
[ vladd @ 19.10.2015. 07:06 ] @
Maksvelov crvic, specifican strujni trafo, male induktivnosti, prakticno motan bez jezgra (pa nema "jezgarne" probleme zasicenja), opasna sprava. ali zahteva obradu signala.
Kao da namotas zicu oko koaksijalnog kabla(bez silda), pa sve to savijes u krug...

Zato i koristim pirsonku(nazalost jednu malecku, preskup je set), ima slicne karakteristike kao rogowski kalem, linearnost i frekventni opseg, samo je signal jaci i moze direktno u skop.
[ mikikg @ 19.10.2015. 08:49 ] @
Video sam negde da su koristili taj Rogowsky princip izveden kao PCB vodovi koji je bio umetnut kroz (okolo) izvoda izlaznog bulk kondenzatora u nekom smps pa su na taj nacin merili riple struju tog elco i dalje upravljali sa tim signalom pretvarac. Secam se da su to hvalili da se odlikuje izuzetno brzom regulacijom (dal bese u okviru jedne PWM periode, standardne metode zahtevaju bar 10-15 perioda) i sveukupno odlicnim perfomansama ... Pokusacu da nadjem ponovo taj dokument i linkujem ovde ...

A sta je "pirsonka" ? :)

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 19.10.2015. u 09:59 GMT+1]
[ branko tod @ 19.10.2015. 09:36 ] @
https://en.wikipedia.org/wiki/Rogowski_coil

http://publik.tuwien.ac.at/files/PubDat_197220.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=EipPKGmquEw

https://aonomus.wordpress.com/2009/01/29/cap-bank-rogowski-coil/
[ branko tod @ 19.10.2015. 10:08 ] @
Ovaj kalem ima dve velike prednosti:
- otvoren je i ne mora da se kroz njega provlači žica već se on obmotava oko onoga
gde hoćemo da merimo struju
- može da se napravi tako tanak da prođe samo oko jedne nožice tranzistora, znači
merenje baš u kolu
Problem kod tako malih kalemova je merenje na nižim frekfencijama, pa je potrebno
da se napravi baš dobro integrator predpojačivač za linearizaciju.



Merenje u kolu
[ mikikg @ 19.10.2015. 10:11 ] @
Hvala, na bas ovaj dokument sam mislio:
http://publik.tuwien.ac.at/files/PubDat_197220.pdf
[ vladd @ 19.10.2015. 16:26 ] @
Rogowski je izuzetno sredstvo kod merenja jakih impulsnih struja. Na poslu, koriscen je uvek kod napajanja impulsnih lasera, brzih praznjenja kondenzatora, kada jebilo bitno precizno snimiti prelazne pojave.

Ali i velike pirsonke su odlicno zamenile rogowski, jedino sto serogowski moze napraviti, i da odlicno radi, a pirsonka kosta ...pa sada su i dalje u rangu cene nekih osciloskopa(200-300mhz), narocito ove za velike struje.

Pa sad, ako treba meriti neke KA na tri cetiri baterija kondova, set pirsonki bi bio preko 10k evra...

Mala induktivnost, visoki frekventni opseg, ne zbog frekvencije same, vec zbog precizne uzlazne ivice, savrseno.

Vidim i da se koriste za merenje struje kod nekih aparata za zavarivanje.

http://www.dynamp.com/ldadocum...0af6d3e0f6255862565d7004b19db/$FILE/Report.pdf
http://citeseerx.ist.psu.edu/v...8721&rep=rep1&type=pdf
[ zica49 @ 19.10.2015. 20:14 ] @

http://en-us.fluke.com/product...ries/fluke-i3000-flex-4pk.html
[ vladd @ 20.10.2015. 06:59 ] @

Za 1200$ ........."Flex" sonda

Malko su preterali...
[ mikikg @ 20.10.2015. 10:25 ] @
Eh gadjaju se sa tim ciframa …
Ja cu uzeti da probam da napravim jednu takvu sondicu iz znatizelje … sta je frka tolika, da se namota kalem, integrator i par OP-ova?
Ako mi to proradi slicno kao sa onim gore R i CT mozda razmislim da to odradim malo pedantnije …
I onako mi stigla nova tura OPA192 (ovog puta u SOIC kucistu) pa valja to upotrebiti za jos neke pametne stvarcice ;)
[ zica49 @ 20.10.2015. 11:26 ] @
Citat:
vladd:

Za 1200$ ........."Flex" sonda:)

Malko su preterali...


@vladd
Malo pre previdio :) 4 komada za 1200$ , opet i za jednu je 300$ previse!
[ branko tod @ 20.10.2015. 11:49 ] @
Ovde ima jeftinije : http://www.conrad.de/ce/de/pro...5B-ULTRA-MINI-Stromzangen-Adap

A da je dobra stvar stvarno jeste, zato sam i pitao da li se neko igrao sa tim, tj da li je
probao da napravi kalemče i pojačavač.

http://www.gmw.com/electric_current/PEM/pdf/cwtultramini0607.pdf

http://www.gmw.com/electric_cu...M/pdf/PEM-DS-CWTUM-AUG2013.pdf
[ vladd @ 20.10.2015. 17:50 ] @
Odlicna. Radjen pojacavac integrator sa OP27, moze se zamisliti kada...malo posle potopa
U labu su postojali posebni moduli pojacavaca i integratora, pa se precizno definisu karakteristike.
Mada, moze direktno da se prikaci na digitalni skop.


Citat:
zica49: @vladd
Malo pre previdio 4 komada za 1200$ , opet i za jednu je 300$ previse!


Da, sada sam video okazion... 4pack, ali je jedna tog tipa ipak 505$.."sa crtom"..

[ macolakg @ 20.10.2015. 21:33 ] @
http://www.digikey.com/product.../RT%202000/398-1115-ND/2743474