[ borisazekic @ 15.10.2015. 16:48 ] @
Pozdrav,
Vlasnik sam jednog lokala koji naravno poseduje wifi, skoro sam od jednog drugara cuo da moze da se namesti da umesto lozinke svaki korisnik pri konekciji treba da lajkuje i da se cekira na facebook stranici kako bi dobio besplatan wifi. Malo sam googlao i nasao da su za to potrebni posebni ruteri. Ja trenutno koristim mts open paket pa me zanima dali postoji nacin da uvedem u lokal ovaj tip konekcije

Hvala
[ Binary Mind @ 15.10.2015. 19:33 ] @
Nije za HW forume. Možda za SOHO Networking...
[ borisazekic @ 15.10.2015. 21:02 ] @
Pa valjda ruter spada u hardver
[ iculibrk @ 15.10.2015. 21:26 ] @
Imas ovde spisak podrzanih rutera, ukoliko imas jedan od njih samo skini najnoviji firmware i dobices tu opciju. Ukoliko nemas, kupi jedan od tih sa liste.
[ borisazekic @ 15.10.2015. 23:39 ] @
Mislim da je kod mene Huawei tj standardna mts oprema zanima me gde bih mogao da nabavim neki od ovih sa liste
[ iculibrk @ 16.10.2015. 01:21 ] @
Sumnjam da ces to za sada kod nas naci, proguglaj gde ih ima napolju.
[ deki77 @ 16.10.2015. 08:01 ] @
Ima sistem koji je besplatan..Što ti preporučuju forumaši.A to je da nabaviše neki router koji podržava firmware redirekciju.(imaš na sajtu dd-wrt.com spisak routera ).Kao i Chillispot open source captive portal..chillispot.org

Postoji i sistem koji se plaća ali uz to dobijaš router,licencu na 1god,svoj kontrolni panel.U kojem imaš podešavanje kao što si želeo tipa FB,Google+,Twitter,E-mail..etc....statistiku,slanje poruka,chat,1000sms-a,kupone,vremensku prognozu,ograničavanje trajanja interneta,protoka...itd još dosta stvari..Sa kontrolnim panelom i ovom statistikom možeš dodatno reklamirati svoj kafe,restoran,hotel i slično.Svi korisnici dalje šeruju i lajkuju dešavanje u lokalu,restoranu,kafe-u,hotelu.Vlasnik te licence može dodatno preko svog portala reklamirati događaje,dešavanja,popuste,kreirati nagradnu igru..i sl.
Detaljnije na PP..
[ iculibrk @ 16.10.2015. 11:15 ] @
Imas onaj D-Link-ov u Beogradu, da ne bih reklamirao nikoga, klikni ovde, vidi prvi rezultat pretrage, pa ih kontaktiraj da li imaju na stanju i da li je to to sto trazis.
[ Binary Mind @ 16.10.2015. 16:08 ] @
Citat:
borisazekic:
Pa valjda ruter spada u hardver


Ruteri jesu hardver, ali spadaju u mrežnu opremu, kao i switchevi, hubovi, repeateri, WAP-ovi, modemi itd... Dakle sve vezano za mrežnu opremu ide u deo ES-a koji se bavi mrežama.
[ Binary Mind @ 17.10.2015. 15:34 ] @
Tako je.
[ Mile-Lile @ 23.10.2015. 19:02 ] @
Postoji ovako nešto http://www.hotspotsystem.com/free-hotspot-social
klijent mora da lajkuje tvoju FB stranicu pre logovanja

ddwrt (kao i openwrt i mikrotik itd) podržavaju hotspotsystem
ddwrt možeš da flešuješ na tp link 740n koji je ja mislim najjeftinij novi ruter na našem tržištu (cirka 2000 din nov u radnji)

ali ima dve cake:

1. hotspotsystem besplatna varijanta ograničava broj logovanja per month (500)... http://www.hotspotsystem.com/pricing

2. tp link 740n max tx power je 18dBm i ima antenu od 5dBi

ne znam kakav ti je prostor ali možeš da dokupiš još neki pa da praviš WDS ili da kupiš neki jači tipa 1043nd V2 (24dBm) i ima 3 antene od po 5dBi
ili onaj Mikrotik što ide do 1000mW...

[ Mile-Lile @ 23.10.2015. 19:05 ] @
lično sam probao ovu free basic farijantu i čak napravio neke tutorijale na ddwrt-u pa su obrisali... ova free basic social (FB varijanta koja tebi treba) se nekada plaćala ali sada vidim i da to ide free
s tim što te uvek ograniče na neki nači... (da bi kupio naravno njihov proizvod)

dobra stvar što ruter pravi tunel do njih a oni u "cloud"-u rešavaju sve (polise sa vaučerima).... ruter se ne opterećuje...