[ nendjak22 @ 16.10.2015. 21:59 ] @
Skenirao sam komp sa SpyHunter i posle toga vise nisam mogao da ga upalim,izbrisao mi i sta treba i ne treba,kakav progarm! kad pokrenem kompjute izbaci mi ovo:
Ako neko moze da mi kaze sta da radim?



Ako ne mogu nista da popravim ,kako da pokrenem ponovnu instalaciju win ??
Hvala Puno!!!

[Ovu poruku je menjao nendjak22 dana 16.10.2015. u 23:19 GMT+1]
[ jolemisa @ 16.10.2015. 22:55 ] @
Uradi Recovery OS-a
[ nendjak22 @ 16.10.2015. 23:37 ] @
Pokusavam ali ne znam kako da dodjem do te opcije,nemam ideju sve probao..
[ jolemisa @ 16.10.2015. 23:52 ] @
Vidim da imas Linux i ja imam i taj OS,ali sam pocetnik,sa tim OS-om.prijavi se an njihov forum,ima ljudi koji ce ti lepo objasniti.Da je Win.7 i Win.8 lako bih ti to objasnio.Imas Ubuntu Forum i registruj se tamo i resi ces problem.Ili ako neko ima vec Linux duze i prati ovaj forum,mozda ce se javiti i resiti ti problem.
[ calexx @ 17.10.2015. 00:11 ] @
Kakve veze imaju linux i problem iz teme? Ovde je pre zabrljao ovaj grub4dos koji više ne zna šta da startuje.
[ jolemisa @ 17.10.2015. 00:16 ] @
Pa pomozi mu ako znas sta je.Ja sam mu napisao da uradi Recovery OS-a,pasam posle video da je njegov OS <inux i da to ne pije vodu.
[ nendjak22 @ 17.10.2015. 01:02 ] @
Sad sam na linux posto OS ne mogu da pokrenem,inace imam oba ,ovaj je otprilike za ovakve slucajeve dobro dosao :)
[ nendjak22 @ 17.10.2015. 01:03 ] @
Kad stisnem C na taj crveni ekran ,izbaci mi u biosu GRUB i da nesto ukucam ,najverovatnije odatle mogu da pokrenem sistem samo sta ukucati... :)
[ jolemisa @ 17.10.2015. 16:52 ] @
Koji tij je taj drugi OS?
[ calexx @ 17.10.2015. 18:05 ] @
Citat:
jolemisa: Pa pomozi mu ako znas sta je.Ja sam mu napisao da uradi Recovery OS-a,pasam posle video da je njegov OS <inux i da to ne pije vodu.
Ovo lako može da se reši i windows startuje ali mi se čini da je ovo "lečena" verzija i da pomoću ovih rešenja stalno vraća windows u život. Verovatno bi pomogao repair ili prosto fixboot i fixmbr ali bi to možda uklonilo lek i windows bi morao da se aktivira. Jeste da ne razumem ova lečenja ali je to iz druge priče.

Ajde od početka, koji windows i koja tačno verzija ... mada je valjda poznato da se ovde ne leče "lečeni" windowsi. Mogu da napišem kako da odradi repair ali ne i kako da ga opet leči.
[ nendjak22 @ 17.10.2015. 18:41 ] @
Imam Win 7 ultimate tj imao sam :)
[ jolemisa @ 17.10.2015. 20:50 ] @
Onda ubaci u optiku instalacioni CD tog OS-a i podesi kao instalaciju novog.Kada se otvori onaj prvi prozor za instal,pokreni ga,kad se orvori sledeci prozor u donjem levom uglu ce biti komanda Repair,klikni na nju i pusti da to odradi.kada odradi sta treba,trazice restart kompa.prihvati,t.j. klikni na restart i sacekaj da vidis sta ce se desiti.Ako se podigne sistem,onda restartuj ponovo i udji u BOIS i pdesi pokretanje OS-a msa HDD-a.Ako to uspe,a trebalo bi,vrati ce se OS sa sve programima koje si imao instaliranim.