[ sbranislavd @ 23.10.2015. 10:43 ] @
Pozdrav svima na forumu !

Potrebna mi je pomoć oko excel tabele koju sam uradio za jedan kozmeticki salon u kome radi moja supruga, kako bih joj olaksao praćenje rezervacija termina i sprecio dupliranje i preklapanje istih. U prilogu je tabela sa modulima kako bi vam radile sve opcije, obe strane imaju sakrivene redove u kojima se moze menjati radno vreme i jos neke opcije.

Tabela sadrzi dve strane :

- na prvoj strani "lista rezervacija" se upisuju podaci klijenata, bira se datum tretmana (iz pop-up prozora), vreme pocetka, kraja i vrste tretmana (koristeci data validation tool) i omoguceno je automatsko sortiranje tabele po redosledu datuma i početka tretmana koristeci precicu ctrl+s.

- na drugoj strani "dostupnost" se bira datum, a u tabeli se prikazuje koja vrsta usluge je "zauzeta" i u kom vremenskom periodu, ukoliko se tretmani preklapaju polja se obelezavaju zutom bojom.

Sve to lepo radi, tabela ne prijavljuje greske i sve je uprosteno kako se radnice ne bi zbunjivale.

e, sad problem je u tome sto kada se tabela na strani "lista rezervacija" popuni podacima, vrlo je tesko naci red sa podacima klijenta koji ima zakazan termin, pogotovo kada ima vise razlicitih tretmana u istom periodu i kada se termini za iste tretmane nizu jedan za drugim tako da se prekid ne vidi.

Da li je moguce iskoristiti neku formulu ili napraviti macro koji bi:

- klikom na jedno od crvenih polja obelezio sva crvena polja vezana za taj termin i period rezervacije, a onda da se koriscenjem neke precice ctrl+ ... prikaze strana "lista rezervacija" i obelezi red u kome se nalaze podaci.

ili jos bolje i prostije da se :

- klikom na jedno od crvenih polja obeleze sva crvena polja vezana za taj termin i period rezervacije, a onda jednostavno da se pojavi redni broj iz liste rezervacije u nekom pop-up prozoru.

Nadam se da ima nekog ko hoce i moze da mi pomogne i ukoliko mu je potreban password poslacu na PP.

Hvala !!

[Ovu poruku je menjao sbranislavd dana 23.10.2015. u 12:33 GMT+1]