[ Palermos @ 23.10.2015. 18:31 ] @
Pozdrav,

da se nadovezem na temu, imam priliku da kupim racunar sa sledecom konfiguracijom:
Procesor: AMD Athlone 64 x2 Dual Core 4200+ CPU 2.19 ghz.
Ram: 2 gb
Graficka: ATI Radeon HD 4350 (512 mb)
300 gb hard diska
500 w napajanje

Koliko vredi racunar sa ovakvom konfiguracijom?
Unapred hvala na odgovoru.
[ pctel @ 23.10.2015. 20:34 ] @
Taman sam hteo da ti odgovorim, ali prebrojavanjem sam konstatovao da si pitanje postavio samo na 3 teme. To je nedopustvo mali trud, postavi pitanje na bar 10 tema pa cu da razmislim.
[ gilopile @ 23.10.2015. 21:03 ] @
65-70eur max.
Odgovorio sam na sve 3 teme. Ako ima jos neka koju nisam video, javi. Sa zadovoljstvom cu i tamo da ti odgovorim, nikakav problem.
[ iculibrk @ 23.10.2015. 21:54 ] @
Citat:
Palermos:
...300 gb hard diska
500 w napajanje


Koji hard disk je u pitanju? Koje napajanje je u pitanju? Koja maticna je u pitanju? U kakvom stanju su komponente?
Ti odgovori su potrebni da bi se videlo da li je uopste isplativo kupovati takvu konfiguraciju.
[ pctel @ 24.10.2015. 00:02 ] @
Ne zamajavaj coveka bezveze - u kakvom stanju mogu da budu komponente stare 10 godina? U stanju "nece valjda odmah da crkne", eto u kakvom su. Mislim, svakako se podrazumeva da su sve komponente ispravne, jer neispravni elektronski otpad ne vredi nesto mnogo. Ako pita u svojstvu kupca, nije pametno da daje vise od 50 evra, a ako zeli da se otarasi onda nek trazi 70, ali nek ne odbije i ako mu ponude 50, to je tako bez obzira koja je ploca unutra.
[ iculibrk @ 24.10.2015. 01:36 ] @
Ja nikoga ne zamajavam. Jedan moderator bi trebao imati, ako nista, onda kulturu obracanja clanovima foruma. Ako ovako odgovara moderator ovog foruma, uz duzno postovanje prema ostalima, ja odoh.

Kada je vec neko prinudjen da kupuje polovan racunar, bilo bi normalno proveriti ispravnost komponenti. Da li su ispravne mozes podrazumevati tek kada ih proveris. Ljudi ovde svracaju jer nisu upuceni u takve stvari i trebalo bi im ukazati na cega da obrate paznju, nisu svi toliko strucni da na nevidjeno procenjuju vrednost i ocenjuju starost komponenti. Komponenta moze i da radi, ali da ne bude skroz ispravna. Da li nesto ima 5 ili 10 godina i koliko ce da radi to je jako povrsno komentarisati, jer npr. lenovo T61 koji vec dugo imam mi skroz odgovara za ono sto radim i ne bih ga menjao jer znam da je ispravan i skroz funkcionalan.

Sve najbolje u daljem radu.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 24.10.2015. u 03:05 GMT+1]
[ Palermos @ 24.10.2015. 08:12 ] @
Hvala svima na odgovoru, jos na par mesta sam pitao i dobio odgovor da je 70e maksimalna cena za takav racunar. Provericu jos u kakvom su stanju komponente i koliko je to staro.

PS. Izvinjavam se ako sam nekog uvredio postavljanjem odgovora na vise tema.
[ gilopile @ 24.10.2015. 10:24 ] @
Nema veze koliko su stare. Moze biti i to da je vrlo malo koriscen. Vidjao sam kompove stare ko biblija, a cakli se unutra kao da nikada nije bio ukljucen. U biti, komponenta moze da radi jos toliko bez problema. Tada su se iole pravile kvalitetnije komponente nego danas kad ploca, g. kartica i napajanje ne mogu da sastave 2-3 godine rada, a da ne cekne, pogotovo g. kartica.

HD 4350 ce da crkne, ali malo sutra. Jedino upitno je tu napajanje i HDD. Zato mu ponudi 55eur za komplet i to je to.

Ako ne, skupi jos malo para i kupi nesto novo sa integrisanom g. karticom ( sada su skoro sve jace od HD 4350 i to ti je mozda jos najbolja solucija.)

Recimo, kupis najjeftiniju plocu i G1820 koji ce da pojede tog matorog Athlona. Znaci za 70eur mozes kupiti plocu i CPU. Dodas neko napajanjce, HDD, par giga RAMa i imas komp koji je skroz ok.