[ markofpi @ 23.10.2015. 22:54 ] @
Na poklon sam dobio noc APC UPS BE325-GR. Pratio sam uputstvo kako se vadi akumulator, okrece za 180 stemeni da bi se kontakti spojili i pusta u rad. Medjutim, zeleni indikator na dugmetu On/Off ne svetli. Takodje 2 od 4 uticnice koje su pretpostavljam vezane za acu ne rade. Nemam unimer da vidim ima li napona na samom akumulatoru pa me zanima vase mislje, da li je mozda acu za zamenu ili je nesto drugo u pitanju? Uredjaj jeste nov, fabriski je bio upakovan sa svim nalepnicama i cudima ali je verovatno dugo stajao.
Ako budem morao da menjam acu, da li mogu staviti neki veceg kapaciteta, a istih dimenzija!?
[ pctel @ 23.10.2015. 23:14 ] @
Dimenzije i kapacitet su obicno direktno proporcionalni.
[ DiplomiraniDuduk @ 24.10.2015. 08:06 ] @
Citat:
markofpi:Ako budem morao da menjam acu, da li mogu staviti neki veceg kapaciteta, a istih dimenzija!?
Možeš.
Verovatno se akumulator ispraznio od dugog stajanja. Zavisno od toga koliko je stajao, možda je upotrebljiv a možda i ne.
[ markofpi @ 24.10.2015. 18:43 ] @
@pctel
Znam da jesu ali ipak ima razlike npr. od 1,1Ah do 1,5Ah, a istih dimenzija.
Ima li neki acu za preporuku, posto po netu vidim sarolike cene?

@DiplomiraniDuduk
I posle dva dana prikljucenog na el. mrezu dve uticnice ne rade, dugme on/off ne svetli. Da li j emoguce da je elektronika tako podesena da kada je acu mrtav na uticnicama nema struje ni kada je uredjaj prikljucen na el. mrezu?
[ Miroslav Cvejić @ 24.10.2015. 19:55 ] @
Šta kaže uputstvo od uređaja?
[ DiplomiraniDuduk @ 25.10.2015. 10:38 ] @
Citat:
markofpi:@DiplomiraniDuduk
I posle dva dana prikljucenog na el. mrezu dve uticnice ne rade, dugme on/off ne svetli. Da li j emoguce da je elektronika tako podesena da kada je acu mrtav na uticnicama nema struje ni kada je uredjaj prikljucen na el. mrezu?
Ne znam detalje o elektronici.
Trebalo bi da piše u uputstvu.
Imalo bi smisla pokušati sa bilo kakvim akumulatorom da li radi. Ako radi sa ispravnim akumulatorom, sve je jasno.
[ pctel @ 26.10.2015. 10:27 ] @
Da. Ovde ti niko nece sugerisati da kablovima povezes UPS na akumulator od automobila i proveris da li radi, posto na forumu imamo par dezurnih likova koji bi takvog proglasili ludakom/lazovom/ratnim zlocincem/necim slicnim. Tako da sve ideje koje podrazumevaju bilo sta osim originalnog fabrickog akumulatora moras da smislis sam.