[ srki77 @ 04.11.2015. 16:43 ] @
Pozdrav elektronicari

treba mi mala pomoć oko ovog tv-a. Tv ne radi tj, radi zvuk ali slike nema, mislim tj nagadjam da mu je crklo napajanje pozadinskog svetla. jer na dzek koji idepozadinsko osvetljenje nema napona. Ustvari dobije napon oko 30V i polako pada. sad gledao sam na netu dosta upustva, neki govore da su 3 diode sb5100. njih sam proverio i dobre su.

ako imate neku ideju gde da trazim kvar napisite. imam sliku ploce i napajanja ako treba postavicu
[ gilopile @ 04.11.2015. 17:20 ] @
Postavi slike da vidimo kako to izgleda...

Mozda da pokusas da dovedes spoljni napon na konektor napajanja LED i vidis da li funkcionise. Mozda je crkla neka od LE dioda i automatski, posto su vecina serijski spojene, ne moze da radi.
Ako je to ok, onda ne preostaje nista, nego da prekotrolises ceo drajver za LED. Moze biti svasta tu...
[ srki77 @ 04.11.2015. 20:09 ] @
evo slika

moguce je to sto ste napisali, ali niste dobro procitali moju poruku http://static.elitesecurity.org/smile4.gif. Ja ne povezem led a na tom dzeku a pada napon koji merim unimerom pri tome ploca je ukljucena u struju. Znaci prilikom ukljucenja trenutno dobije napon i odmah pocinje da pada

dodajem slike ploce i shemu koju sam nasao na netu(ako je uopste ta shema)