[ notebookFun @ 05.11.2015. 14:59 ] @
Podesio sam na jednom Mikrotiku VPN PPTP server.
Kada se konektujem iz daljine, preko VPN konekcije pristupim racunarima u lokalu, ali mi nije dozvoljeno da pristupim tim racunarima uz pomoc imena (\\Ime_Racunara\shared_folder), mogu samo da pristupim uz pomoc IP-a (\\192.168.0.100\shared_folder).

Treba mi pomoc kako da ovo rijesim? Hvala
[ Mile-Lile @ 05.11.2015. 18:10 ] @
ili WINS ili broadcast support?
[ bmarkovic06 @ 06.11.2015. 08:02 ] @
Citat:
notebookFun:
Podesio sam na jednom Mikrotiku VPN PPTP server.
Kada se konektujem iz daljine, preko VPN konekcije pristupim racunarima u lokalu, ali mi nije dozvoljeno da pristupim tim racunarima uz pomoc imena (\\Ime_Racunara\shared_folder), mogu samo da pristupim uz pomoc IP-a (\\192.168.0.100\shared_folder).

Treba mi pomoc kako da ovo rijesim? Hvala


NetBios ne prolazi kroz PPTP. Morao bi da ides sa pptp u kombinaciji sa eoip tunelom, gde bi prenosio citav L2.

Ili da podesis WINS server i dodas ga u ppp profile.
[ Mile-Lile @ 06.11.2015. 08:31 ] @
može li ovako:

[url=http://wiki.mikrotik.com/wiki/Manual:BCP_bridging_(PPP_tunnel_bridging)]bcrelay[/url]
[ sdurut @ 06.11.2015. 09:21 ] @
Probaj da na računarima kreiraš hosts i lmshost fajlove. Možeš to da rešiš i na Mikrotik DNS proxy-ju. Upisi u DNS tabelu IP adrese i imena računara. Imaj na umu da Mikrotik nema pravi DNS.
Za više informacija pogledaj na Microsoft sajtu
https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc977602.aspx
[ bmarkovic06 @ 07.11.2015. 08:33 ] @
I to sto Sdurt rece. Mozes da vezes host name za remote IP u hosts fajlu ali to moras raditi na svakom racunaru posebno. Ako imas windows server na mrezi digni wins server to ti je najlakse.

Mozes cak i da forsiras da ti DNS server bude Mikrotik kao sto Sdurt rece i da dodas staticke dns zapise za racunare. Eto to ti je to...
[ notebookFun @ 19.11.2015. 14:42 ] @
Podesio sam WINS i sve radi dobro, ali sad imam sledeci problem. Nekada mi se iz nekog razloga pokaze nekoliko VPN uspostavljenih konekcija od jednog korisnika. Ima li neko rjesenje?