[ triger93 @ 07.11.2015. 00:23 ] @
Ustao jutros uzeo da ocistim racunar posle nekog vremena od prasine i probao da upalim racunar kad ono kuciste se cuje vrte se kuleri ali na ekranu ne pokazije sliku,sta bi moglo da bude?

Da napomenem da se ne cuje nikakv zvuk beep ili sta god sa maticne,vec je sve normalno samo nema slike,ekran sam proverio i on je dobar,probao sam i da izvadim bios pa da ga posle vratim ali nista.Hvala unapred.


Ploca je ms 7309
Graficka nvidia geforce 9400
2gb ram
320 hard

[Ovu poruku je menjao triger93 dana 07.11.2015. u 01:36 GMT+1]
[ calexx @ 07.11.2015. 09:28 ] @
Najverovatnije si nešto pomerio pa je izgubilo kontakt a ako si vadio komponente, ponovi sve, uglavnom se to dešava ako ram ili grafička ne legnu kako bi trebalo. Ili si otkačio neki kabl?
[ triger93 @ 07.11.2015. 13:21 ] @
To sam prvo proverio vise puta i sve je povezano kako treba.

Danas je poceo da ispusta beep zvuk i to jeda malo duzi ne previse dugacak i pet kracih.Sta bi to moglo da bude?Na googlu nisam nasao slican beep code.
[ gilopile @ 07.11.2015. 13:34 ] @
Sve zavisi, najcesce je do memorije ili graficke kartic. Izvadi ti g. karticu, dobro obrisi kontakte i vrati, pa probaj. Ako imas 2 modula po 1GB RAM-a, izvadi oba pa vrati samo jedan za probu...Najverovatije je ovo sto @calexx kaze. Ako je to sve ok, onda je moguce da nisi bio nezan prilikom ciscenja i mozda si nesto zakacio i odvalio sa ploce.
[ jolemisa @ 09.11.2015. 18:15 ] @
Proveri i da li si dobro povezao Kabl od monitora.Sa obe strane i do kompa i do monitora,ako treba probaj i okreni ga.Moguce je kada si vracao kabl u komp,isto od monitora,da si pomerio grafiku i ne lezi dobro u slotu.Ako je duzi Beep,moze biti i RAM.Proveri memoriju,ako imas vise modula probaj ih jedan po jedan.
[ Nebojsa Petrovicc @ 14.12.2015. 13:55 ] @
To ti je graficka verovatno ili ram
[ GoranOz @ 31.01.2016. 21:34 ] @
Evo nadam se i ja nekom da pomognem, jer uglavnom idem na forume da trazim pomoc. Imao sam isti problem jednom i pokusao da ga resim kupovinom druge graficke, sto se ispostavilo kao cist promasaj.Mozda je problem kod tebe kao sto rece nebojsa graficka ili ram, ali proveri napajanje ako imas iz nekog drugog kompa ili slicno
Neznam sta se desi napajanju ali isto sednem za komp skljoc na dugme,lampice rade,vrte kuleri,ali nema slike na monitoru.Par dana mi je trebalo da slucajno prebodem napajanje sa drugog kompa, jer druga grafa nije pomogla.