[ mmix @ 08.11.2015. 12:43 ] @
Pozdrav.

Dosao sam u posed laptopa (Acer Aspire TimelineX 5280T) koji mi onako odgovara za lagani rad, jedino sto me iritira to sto nema full HD vec HD Ready panel i sto je ekran glossy jer mi laptop i treba da mogu da radim negde napolju. Koliko sam provalio panel je LED i koristi standardni 40 pin led konektor.

Da li postoji mogucnost da ja nabavim neki matte fullHD panel i da ga zamenim?

Ima li neko neka saznanja i iskustva o ovome? Da li je stvarno taj 40pin konektor standardan ili je sam jack standardan a wiring vezan za proizvodjaca?

Poz.
[ gilopile @ 08.11.2015. 13:11 ] @
Koliko sam ja iz iskustva gledao, standardan je taj 40pin, kao sto je standardan raspored pinova na monitorima, recimo Samsung, LG...Sve je isto.

Dobra ti je ta ideja, i mislim da je mozes realizovati kupovinom full HD panela sa 40pin istih dimenzija. Naravno, nije zgoreg ako bi pre kupovine, ako je moguce, isprobao.

Kada odaberes model panela, pokusaj da izguglas pinouts i za svaki slucaj uporedis sa tim. Tesko je naci takav info, ali vredi pokusati sa googlanjem. Ako nadjes panel bas za neki model Acer-a, onda je 99% da odgovara raspored.
[ mmix @ 08.11.2015. 13:36 ] @
Gledao sam nesto ovako npr:

New Acer NX.MUNAA.004 15.6” Laptop Screen Full-HD Led IPS Notebook Panel

Zao $80 + carina, dakle oko $110 nov IPS full GD matirani ekran.
[ mmix @ 08.11.2015. 13:45 ] @
Hmm, zapravo ovaj je 30 pinski. Bedak.
[ Binary Mind @ 10.11.2015. 20:03 ] @
Obično ne bi trebalo da bude problema sa takvim upgrade-om ako je konektor odgovarajući (40-pin je standardan za sve laptopove). Radio sam takve zamene par puta uspešno. Jednom sam morao da zamenim flet jer je podržavao samo niže rezolucije, i kad sam montirao panel veće rezolucije, pojavile su se crtice na displeju.