[ mmns21 @ 09.11.2015. 22:36 ] @
MTS je uveo uslugu Multiscren koja je besplatna do 1.marta 2016. god. a koja omogucava gledanje od 30-40 IPTV kanala na racunaru, tabletu i mobilnom telefonu.
Ono sto je interesantno je da korisnici 064 mreze mogu besplatno gledati TV ako imaju aktiviranu Multriscreen uslugu (protok je neogranicen i besplatan).

Problem je nastao na racunaru sa Win 7. Kada se instalira MTS webtvplugin on instalira directx11 i deinstalira ViewRightWeb PC 3.7.1.0. plugin od Verimatrix-a. Tako da MTS Multiscreen radi ali prestane da radi SBB D3 GO.

Ako probam obrnuto i prvo instaliram MTS webtvplugin onda SBB ViewRightWeb nece da se instalira sa porukom da je aktulna ili novija verzija vec instalirana.
Medjutim SBB D3 GO ne radi.

Moja pretpostavka da je MTS napravio aplikaciju koja ubija SBB D3 GO ili koriste bundle istog proizvodjaca koji podesava razlicite parametre u ovom slucaju MTS ili SBB. Izgleda je MTS-ova aplikacija novija.

Imate li ideju kako da gledam i MTS Multriscreen i SBB D3 GO na istom racunaru?

Pretpostavljam da ce i MTS i SBB nastojati da ometaju drugu stranu.
[ Dexic @ 09.11.2015. 23:59 ] @
Kakvo ometanje? Ko jos ima oba, zasto bi placao dve TV kablovske?
[ calexx @ 10.11.2015. 08:43 ] @
Recimo neko uzima od drugara a ne plaća nijednu? Čitao sam da se sudaraju ali sam video da kod nekih sve radi ... nemam nijedno od toga pa ne mogu da probam. Teško da je to planski urađeno, verovatno se pogodilo da se nešto ne trpi.
[ Dexic @ 10.11.2015. 14:05 ] @
Moze da se iskoristi neko virtualizaciono resenje za jedan od pluginova.
[ mmns21 @ 10.11.2015. 16:23 ] @
Ja placam MTS Box paket a SBB D3 GO placa sestra.

Mogu da pokrenem virtualnu masinu i da u njoj gledam MTS multiscreen ali to nije jednostavno i komformno resenje za racunar.

Neka ideja za jednostavnije resenje?

Na mobilnom telefonu prednost MTS multiscreen jer je protok besplatan ali na racunaru bolje radi SBB D3 GO.
[ zexoni70 @ 10.11.2015. 20:22 ] @
Da potvrdim samo,isti problem i kod mene!Telekomova aplikacija WebTVPlugin je novija verzija od Sbb-ove ViewRightWebInstaller-3.7.1.0 i kako god obrise je!
[ Dexic @ 10.11.2015. 22:59 ] @
Ne moras u virtuelnoj masini, ima i softvera za virtualizaciju aplikacija, koji ce samo da ti naprave virtuelni browser session recimo.
[ DjordjeRd @ 15.11.2015. 19:31 ] @
Kakva je situacija sa Ubuntu Linux platformama?
Meni nudi WebTvPlugin.pkg, koliko kapiram to je za FreeBSD...
[ mmns21 @ 17.11.2015. 18:47 ] @
Dopuna :)

Instalirao sam MTS TV GO aplikaciju na android telefon i kada je ubacena prepaid kartica na kojoj nema kredita ne moze se pokrenuti aplikacija i gledati TV. Pokusao sam da se ulogujem dok sam na wifi internetu pa da nastavim na mobilnom internetu ali ne radi.

Kada se ubaci kartica na kojoj je potrosen brzi internet i ostao je onaj spori, aplikacija radi bez problema.

Iako su rekli da je protok besplatan, mogu samo da potvrdim da je najveci deo protoka besplatan dok postoji i deo koji se naplacuje.