[ miki987 @ 10.11.2015. 10:59 ] @
Zanima me da li je izvodljivo podesiti podizanje sistema (1. WIN7) ali uz uslov da se na USB-u koje je tada ukljucen nalazi odredjen fajl ukoliko nije da se preusmeri na (2. WIN10)
Kupovinom novog PC-a dobio sam legal win10 medjutim zbog mnogih aplikacija koje rade iskljucivo na win7 (posebna prica) a i komfornosti samog rada (navike klijenta) potrebno je instalirati pored win10 i win7 pa u slucaju "brkatih" da ovako resim problem
[ vinted @ 10.11.2015. 11:32 ] @
ne znam da li tako nešto postoji u baš tom obliku, ali sam mišljenja da nema potrebe za tako nečim.
Jednostavan dual boot će to rešiti jedino što treba proveriti pre instalacije jeste da li je sisitem UEFI boot ili ne. Ako je običan BIOS (ne UEFI) onda je to lagano u smislu da samo treba isključiti u Windows 10 opcije Fast boot i Secure boot (ako su uključene), a u slučaju da je UEFI sisitem onda treba još osloboditi Legacy mode u BIOS-u pored gore pomenutih opcija.
posle instalacije možeš da namestiš lepo koji sistem će biti prvi koji drugi, vreme za boot....
[ miki987 @ 10.11.2015. 11:42 ] @
Citat:
pa u slucaju "brkatih" da ovako resim problem


mislio sam na proveru legalnosti, kad nema USB-a produzi na win10, kad ima ide na win7
[ vinted @ 10.11.2015. 11:55 ] @
Citat:
miki987: mislio sam na proveru legalnosti, kad nema USB-a produzi na win10, kad ima ide na win7

sada sam shvatio poentu :)
ali opet i u tom slučaju moraš da imaš dual boot. jedno od rešenja ti je da instaliraš WIndows 7 na usb-u (većeg kapaciteta ili usb hdd-u) i jednostavno ako je usb priključen startuje se Win 7, ako ga nema Win 10. U biosu napraviš boot order:
1 boot device usb
2 boot device hdd
i to bi radilo. mada za baš ovo tvoje specifično pitanje sačekaj da ti još neko odgovori, pošto nisam sa tako nečim radio.
[ tuxserbia @ 10.11.2015. 13:56 ] @
https://veracrypt.codeplex.com...%20Hidden%20Operating%20System
[ calexx @ 10.11.2015. 14:05 ] @
Ja sam davno koristio BootMagic koji pravi boot meni pa se bira koji će OS da se startuje a ostali će da budu skriveni. Može i bez menija, kada je neki OS podignut samo se iz programa izabere koji da se staruje sledeći put. To je bilo vreme w98, nt4 i w2k pa nisam hteo da mi se mešaju i da utiču na ostale nego da imam baš nezavsine OS.

Ako je zbog legalnosti, nemoj da misliš da će neko da dođe, uključi komp i pogleda ono što je startovano. Zanju oni mnogo više od toga, naročito ako si maler pa bude neki baš baš poznavalac. Nije više to vreme kada su prolazili sitni trikovi.