[ Nebojsa Petrovicc @ 20.11.2015. 12:33 ] @
Pozdrav upravo sam skinuo Winamp i sve lepo instalirao na ono Full installation i kad pustim sad pesme lepo radi ali posle nekog vremena izbaci Winamp has stopped working jel zna neko u cemu je problem?
I da li moze neko da postavi link od DirectX-a poslednju verziju, ne mogu da nadjem
[ Shadowed @ 20.11.2015. 12:49 ] @
Za directx pogledaj https://support.microsoft.com/en-us/kb/179113
Imas tu pod manual installation a imas i kako da proveris koja ti je verzija trenutno instalirana.
[ gilopile @ 20.11.2015. 13:37 ] @
Hmmm, bas cudno. Winamp je jedna od najstabilnijih aplikacija :D Nikad problema sa njim nisam imao...

Koji komp je u pitanju, tj. koja zvucna kartica? Moze da se desi da zvucna ne moze da reprodukuje zvuk ako koristis neki input u isto vreme. To su mahom starije kartice, tj. cipovi, pa zato pitam.

Ako je integrusa i noviji chip ALC8xx, onda nema problema. Jedino sto mi pada na pamet je da drajver za zvucnu nije dobar ili GUI nesto zeza na 7-mici...Vrag ga zna...
[ Nebojsa Petrovicc @ 20.11.2015. 14:15 ] @
Ma znam ja sve to nikad mi nije pravio probleme koristim prednji ulaz za zvucnik vec godinama jer mi zadnji ne radi, danas instaliro 7-icu i skino winamp sa njihovog sajta i prodju 3-4 pesme i onda zablokira. Ne znam koju karticu imam xD
[ bachi @ 20.11.2015. 15:12 ] @
Pa ako već godinama zadnji ne radi, a muzička integrisana na ploči, onda je ploča dobro i izdržala. Vrlo moguće da ploča otkazuje.

Probaj da instaliraš poslednji drajver, a ako ne upali, onda skini drajver baš sa sajta proizvođača matične ploče za taj model, pa probaj.

Kod drajvera ne mora da znači da je najnovije ujedno i najbolje.
[ gilopile @ 20.11.2015. 15:17 ] @
Verovatno je tu i problem. Sve zavisi kako je odapela zvucna i da li su ti zadnji izlazi blokirali, da li su i dalje aktivni...Pa se winamp zbuni i zaledi.

Prodzaraj opcije u samom drajveru zvucne kartice, tj. realtek manager-u. Pokusaj da postavis na 4CH i bocni sluske/pojacalo nazad u plavi ulaz, pa vidi sta se desava. AKo je i dalje isto, i ako si probao, sto Bachi kaze, sa drugim drajverima, onda mrka kapa. Nabavi neku PCI ili USB zvucnu i cepaj.
[ Nebojsa Petrovicc @ 20.11.2015. 15:18 ] @
Mislim da to nema nikakve veze zato sto zvuk imam svuda, normalno radi ne prekida... Ovde je winamp problem
Winamp je radio odlicno dok nisam reinstalirao sistem
[ gilopile @ 20.11.2015. 15:25 ] @
Hmm, onda je moguce da drajveri zezaju.

Aj cisto probaj ovo sa 4CH i da bocnes nazad u plavi pa javi. AKo i dalje zeza, onda skini ove drajvere:

http://www.guru3d.com/files-de...udio-2-75-driver-download.html

Samo pre nego skines, napisi koja je ploca u pitanju, jer ovi drajveri nisu pisani bas za sve ALC cipove...Pise ti na linku podrzani cipovi.U biti, ako ploca nije starija od 5 godina, podrzava.

Mozes i sam proveriti tako sto ces lupom procitati oznaku na cipu. U 99% slucajeva se nalazi u donjem levom uglu maticne ploce...
[ anon142305 @ 20.11.2015. 15:44 ] @
Kako moze biti problem sa drajverima, kad program neko vreme radi?!
Ja bih predlozio reinstalaciju Winampa, pa ako ne pomogne, onda neki alternatvni program.
[ gilopile @ 20.11.2015. 16:24 ] @
Ma moze, sve je moguce. Recimo da ima problem sa latencijom i to zna da pravi problem. Drajveri za realtek su jako komplikovani, ima tu milion stvari, a dovoljno je da nesto krene po zlu i greda. Nije samo ima zvuk, nema zvuk :)

KAze da je radio pre reinstala sistema...Kada bi znao koji su drajveri tacno bili pre...

Probaj i u opcijama winamp-a pod `output` da promenis ili da konfigurises Direct sound...probaj sa vise bufferinga, pa sa manje...
[ Nebojsa Petrovicc @ 20.11.2015. 17:09 ] @
Stvar je u tome da je sad pocelo i sa browserima imam hrom mozilu i operu i sve i jedan posle nekog vremena izbaci has stopped working
A klip na youtubu prekida izbaci kao neku gresku i onda moram da relodujem stranicu. Sta se to desava nikad tako nije bilo
[ Miroslav Cvejić @ 20.11.2015. 17:17 ] @
Odradi test RAMa ako te ne mrzi.
[ Nebojsa Petrovicc @ 20.11.2015. 17:48 ] @
Ram je ok sad sam odradio test nista nije prijavio.
Eo npr sad sam preko opere hteo na YT i on krene da ocitava i samo izbaci Page Crashed Unfortunately something caused this page to quit. It might have been an extension(sto nema) conflict or some other reason
[ gilopile @ 20.11.2015. 18:01 ] @
Ajd disable zvucnu karticu u device manager-u, pa probaj da li krasuje YT. Mozda ona pravi problem sto sve zivo krasuje. Mozda i LAN brljavi...Nesto tu debelo ne stima.

AKo je i dalje isto, uninstal sve zive drajvere, pa ponovo instaliraj. Skini sa sajta proizvodjaca m. ploce LAN, Sound...G. karticu sa ofc sajta...
[ gilopile @ 21.11.2015. 21:11 ] @
I, sta bi na kraju? Nisi valjda greskom disable-ovao computer u device manageru? Vidim ne javljas se...
[ Nebojsa Petrovicc @ 22.11.2015. 12:59 ] @
Nisam :D nisam bio kuci danas cu probati to da odradim
[ Nebojsa Petrovicc @ 23.11.2015. 10:52 ] @
Disable sam zvucnu karticu opet sve isto
[ gilopile @ 23.11.2015. 11:18 ] @
Nista, onda lepo reinstal OS, pa polako...Skidas najnovije drajvere sa sajtova prozvodjaca...Pazis sta od programa instaliras...Drugacije tesko da se dodje do uzrocnika tog problema, jer nije samo do winamp-a i zvuka, tebi i browseri zakucavaju, sto moze biti i graficka karta, memorija...ma skoro svaka komponenta i drajver.
[ calexx @ 23.11.2015. 13:23 ] @
Ja pre tipujem na neku osakaćenu verziju operativnog sistema. Ne znam kakve se sada Sedmice skidaju ali bih smeo da se kladim da nije u pitanju legalna i ispravna. ;)
[ Nebojsa Petrovicc @ 23.11.2015. 13:41 ] @
Pa kompjuter je bio u servisu, a oni su mi vec radili komp i sve je bilo ok i sad kada sam odneo drugi put opet su mu podigli sistem zato sto je onaj bio ostecen i sad mi izbacuje gde god da udjem Has stopped working. Na google chrome vise ne to je ok sada ali i dalje na youtubu prekida snimak
[ valjan @ 23.11.2015. 16:34 ] @
Menjaj servisere, šta drugo da ti kažemo...
[ Nebojsa Petrovicc @ 23.11.2015. 17:20 ] @
A jel moze da bude do maticne ploce? Generalno ona je najstarija u kucistu
[ Lavlja_Jazbina @ 23.11.2015. 17:31 ] @
Citat:
gilopile:
Ma moze, sve je moguce. -------------

[ iculibrk @ 23.11.2015. 22:24 ] @
Trebas krenuti sistemom eliminacije.
Prvo, koju verziju windows 7 imas, koju maticnu plocu? Ukoliko nije ukjlucen, ukljuci windows update. Sta su radili ti serviseri sem instalacije win-a?
Za pocetak bi trebao da pokrenes cmd kao aministrator i da ukucas komandu sfc /scannow. Taj alat ce ti proveriti i pokusati popraviti ono sto ne valja u sistemu. Ako nije do toga, tj. ako je sa sistemom sve ok, onda proveris drajvere (obrati paznju na drajvere za zvuk i grafiku). Posle toga pokrenes neki od antimalware program i vidis da li ce on naci neki malware? Ako i dalje budes imao isti problem onda je po meni vreme da krenes na testiranje hardvera. Kazes da je sa memorijom sve ok, tako da verujem da si nju testirao. Vizuelno pregledaj maticnu i vidi da li ima nekih ostecenja na njoj, kao i da li imas naduvenih kondezatora (posebno obrati paznju na one kod procesora). Kada racunar radi, vidi da li se maticna greje. Skini neki alat i vidi u kakvom je stanju hdd...
Problem moze da napravi mnogo toga, ovaj tvoj stvarno najvise podseca na problem sa win-om, mada kao sto su ti mnogi rekli sve je moguce.

Malopre sam video tvoj post na madzone vezan za preporuku za igrice. Ne znam da li su igrice koje skidas legalne, ali ako ne, mozda je u njima problem.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 24.11.2015. u 14:20 GMT+1]
[ Nebojsa Petrovicc @ 24.11.2015. 17:25 ] @
Kad pokrenem to sfc /scannow nece do kraja da ga ocita prvi put doslo do 9, kad sam ponovio do 29, a treci put do 6% izbaci mi Windows Resource Protection could not perform the requested operation.
[ iculibrk @ 24.11.2015. 20:55 ] @
Po ovome ipak lici na problem sa hdd-om. Prvo skini jedan od ova dva program: Hard Disk Sentinel ili HD Tune i proveri ispravnost hdd-a.
Ako ti pokaze da nema losih sektora trebao bi za svaki slucaj opet otvoriti cmd kao admin, pa ukucaj komandu CHKDSK C: /R, pa posto treba skenirati sistemsku particiju ukucas slovo Y i restartujes racunar. Ovo je najbolje da odradis pre spavanja i ostavis racunar da iskenira particiju. Posle sledeceg podizanja sistema opet pokreni komandu sfc /scannow.
[ stock 84 @ 25.11.2015. 14:26 ] @
necwe

[Ovu poruku je menjao stock 84 dana 25.11.2015. u 15:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao stock 84 dana 25.11.2015. u 15:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao stock 84 dana 25.11.2015. u 15:50 GMT+1]
[ Nebojsa Petrovicc @ 25.11.2015. 14:51 ] @
Nece da skenira do kraja, izdrzi pola minuta i onda ga prekine i pise: Test Failed By Read Element
Da i pise kao Perfomance 100% excellent a Health 96% excellent
[ iculibrk @ 25.11.2015. 19:17 ] @
Da li si probao ono sto sam ti napisao gore sa komandom CHKDSK C: /R iz cmd-a i kakav je bio rezultat? Skini HDD Regenerator, otvori ga, prikljuci usb memoriju (skini pre toga sve bitno sa nje jer ce biti formatirana), klikni u programu na ono da hoces da napravis butablni usb fles i na kraju klikni na rastart. Kada se restartuje udji u bios i promeni boot na usb, pokreni regenerator i vidi sta ce ti on reci.