[ sinadin @ 02.04.2004. 07:28 ] @
pre izvesnog vremena instalirao sam program "dockextender". kada sam hteo da ga uklonim sa racunara, otkucao sam tu rec u finderu, nasao njegove delove i obrisao ih sve osim jednog koji nije mogao biti obrisan jer je u funkciji *verovatno sam zaboravio da ga ugasim pre uklanjanja delova*. nemam nacina da ukinem ovu aplikaciju, sa taskbara me gleda ikonica mrtvog programa a ja se nerviram. mozete li mi pomoci?
[ olorin @ 02.04.2004. 08:37 ] @
Jesi li probao iz Terminal aplikacije sa kill -9 <pid aplikacije>? Pid aplikacije vidis iz terminala sa ps -eax pa ga nadjes na spisku. Probaj...
[ Gojko Vujovic @ 02.04.2004. 08:46 ] @
Hehe posledice prelaska na opensors jezgro. (sad ce da me lincuju zbog ove izjave al sta cete, istina boli)

[ madamov @ 02.04.2004. 09:51 ] @
Citat:
sinadin:
pre izvesnog vremena instalirao sam program "dockextender". kada sam hteo da ga uklonim sa racunara, otkucao sam tu rec u finderu, nasao njegove delove i obrisao ih sve osim jednog koji nije mogao biti obrisan jer je u funkciji *verovatno sam zaboravio da ga ugasim pre uklanjanja delova*. nemam nacina da ukinem ovu aplikaciju, sa taskbara me gleda ikonica mrtvog programa a ja se nerviram. mozete li mi pomoci?

Program se instalira kopiranjem ili je imao instaler? Gde se nalazio, u kom folderu, fajl koji ne možeš da obrišeš? Koje priviligije ima fajl?
[ madamov @ 02.04.2004. 10:10 ] @
http://www.macosxhints.com/art...mp;query=Terminal+files+remove
možda pomogne.
[ sinadin @ 02.04.2004. 11:09 ] @
Citat:
madamov:
Citat:
sinadin:
pre izvesnog vremena instalirao sam program "dockextender". kada sam hteo da ga uklonim sa racunara, otkucao sam tu rec u finderu, nasao njegove delove i obrisao ih sve osim jednog koji nije mogao biti obrisan jer je u funkciji *verovatno sam zaboravio da ga ugasim pre uklanjanja delova*. nemam nacina da ukinem ovu aplikaciju, sa taskbara me gleda ikonica mrtvog programa a ja se nerviram. mozete li mi pomoci?

Program se instalira kopiranjem ili je imao instaler? Gde se nalazio, u kom folderu, fajl koji ne možeš da obrišeš? Koje priviligije ima fajl?


dockextender je imao instalaciju ali nema opciju desinstall. neko mi reče da se u tim slučajevima brišu svi fajlovi tog programa na disku i da je s tim stvar gotova... file koji je ostao ima permission to read and write
[ madamov @ 02.04.2004. 11:35 ] @
Citat:
sinadin:dockextender je imao instalaciju ali nema opciju desinstall. neko mi reče da se u tim slučajevima brišu svi fajlovi tog programa na disku i da je s tim stvar gotova... file koji je ostao ima permission to read and write

U principu je tako, meni se do sada samo jednom desilo da fajl neće da se obriše. Obično ga ostavim u trashu i kada se restartujem mogu da ga obrišem. Pogledaj link u jednoj od prethodnih poruka, a na www.macosxhints.com je bio još jedan hint kako obrisati takav fajl, ali ne mogu da ga nadjem. U suštini, bila je reč o jednoj liniji koju otkucaš u Terminalu.
[ madamov @ 02.04.2004. 11:40 ] @
Evo još jednog linka koji može pomoći:

http://www.macosxhints.com/art...020920055805577&query=stub