[ 2357 @ 22.11.2015. 15:53 ] @
Da li se sada već može podizati novac sa paypal računa u Srbiji? Treba da započnem posao kao freelancer i da primam uplate u raznim valutama iz celog sveta na račun. Ne znam da li je za to najpametnija opcija wire banking, (tj. sa bankovnog računa uplatioca na moj bankovni račun gde moram davati sve svoje podatke kao swift i iban) ili je pametnije paypal, ili neteller, ili bilo šta slično? Znam da paypal pruža zaštitu, tj. ako imam paypal onda drugima treba da dam samo email adresu. Takođe mi je jasno da do nedavno ljudi iz Srbije nisu mogli podizati novac sa Paypal računa, tj. nisu mogli prebaciti novac sa paypal na svoj devizni račun. Da li svako ko mi plaća mora da ima paypal kao i ja da bi mi uplatio? ili postoji mogućnost uplaćivanja sa deviznog računa na paypal račun, ili sa paypal računa na neteller i svakakve druge kombinacije? Da li je izvodljivo da, recimo, par godina primam uplate na paypal račun u Srbiji, a onda odem jedan dan npr. u Hrvatsku u i odmah u Hrvatskoj prebacim i podignem ceo iznos sa paypal računa? Ili je procedura znatno komplikovanija? Da li se može desiti da npr. na paypal računu stalno vidim da imam uplaćen neki iznos, a u trenutku kad pokušam taj iznos da prebacim na svoj devizni račun, saznam da uopšte nemam šta da prebacim i da mi je ili neko odavno skinuo pare sa računa, ili uopšte nije ni bilo uplaćeno? Imam devizni račun u Raiffeisen banci, pa me zanima da li se u Raiffeisen banci u Hrvatskoj za srpskog državljanina može odmah prebaciti novac na devizni račun ili se mora čekati i putovati više puta?