[ Bogdan--Car @ 27.11.2015. 02:27 ] @
Treba mi šema predpojacala za gramofon.
[ Predrag Supurovic @ 27.11.2015. 07:10 ] @
https://www.google.rs/search?q=RIAA+preamplifier
[ zeoN_Rider @ 27.11.2015. 08:41 ] @
Citat:
Bogdan--Car:
Treba mi šema predpojacala za gramofon.



Za koju glavu MM ili MC, sa tranzistorima ili operacionim?
[ Bogdan--Car @ 27.11.2015. 11:14 ] @
Koja je razlika između MM i MC glave?Sa operacionim pojacavacem.
[ zeoN_Rider @ 27.11.2015. 11:19 ] @
Citat:
Bogdan--Car: Koja je razlika između MM i MC glave?


Razlika je u izlaznom naponu same glave.

http://www.redcircuits.com/Page154.htm
[ Bogdan--Car @ 27.11.2015. 14:54 ] @
kako da znam koja mi je igla?
[ zeoN_Rider @ 27.11.2015. 14:59 ] @
Citat:
Bogdan--Car: kako da znam koja mi je igla?


Veoma prosto, ime, model?!
[ Bogdan--Car @ 01.12.2015. 15:50 ] @
Gramofon je sony model:ps-lx45.
[ vladd @ 01.12.2015. 16:46 ] @
Mogao si i sam da izguglas da je MM, pokretni magnet.

Ili da prema klasi gramofona definises vrstu pikapa. Samo za visi level HiFi opreme je "u igri" pokretni kalem, MC..

[ zeoN_Rider @ 01.12.2015. 17:34 ] @
Citat:
Bogdan--Car:
Gramofon je sony model:ps-lx45.


MM tip glave.
[ Bogdan--Car @ 01.12.2015. 22:05 ] @
Citat:
vladd:
Mogao si i sam da izguglas da je MM, pokretni magnet.

Ili da prema klasi gramofona definises vrstu pikapa. Samo za visi level HiFi opreme je "u igri" pokretni kalem, MC..



Kojih pipaka?
koji viši level HiFi opreme?
Jel MM ima pokretni kalem, a MC keramiku?
Jel bi radio ako bi bila šema za MC.
Koja je razlika između MM i MC?
[ zeoN_Rider @ 01.12.2015. 22:26 ] @
Citat:
Bogdan--Car: Kojih pipaka?
koji viši level HiFi opreme?
Jel MM ima pokretni kalem, a MC keramiku?
Jel bi radio ako bi bila šema za MC.
Koja je razlika između MM i MC?


Pobogu Bogdane.
[ Bogdan--Car @ 01.12.2015. 23:26 ] @
Sad me interesuje kad taj gramofon povežem na tv i pojačam do kraja tv jedva se čuje, a piše na sajtu ovi:
ovo je za MM
Prednost MM zvučnica je u generisanju jakog izlaznog signala, što im omogućava kompatibilnost sa bilo kojim phono ulazom na stereo sistemu.
Ovo je MC
Jedna od mana MC zvučnica je nizak izlazni signal tako da ove zvučnice zahetvaju dodatno tk. sekundarno predpojačalo.
Pojedine MC zvučnice daju jači izlazni signal i kompatibilne su sa phono ulazima, ali i njihov izlazni signal je slabiji od onoga koji daju MM zvučnice.
[ gilopile @ 01.12.2015. 23:33 ] @
Pa naravno da ce se slabije cuti, jer je u TV-u ugradjen linijski input koji nije pogodan za MM zvucnice, a pogotovo MC. Bilo bi ok da skopcas gramofon sa keramickim pickup-om...To sto su napisali da MM ima jak izlazni signal - ima, ali u usporedbi sa MC.

Neophodno ti je Phono MM predpojacalo, pa tek onda kopcas na linijski ulaz bilo kojeg pojacala koje nema ugradjen Phono ulaz. Ne znam kako ti to nije jasno, a ljudi se javili na temu i lepo napisali sta i kako. Citaj malo pazljivije...
[ zeoN_Rider @ 01.12.2015. 23:43 ] @
Citat:
Bogdan--Car:
Sad me interesuje kad taj gramofon povežem na tv i pojačam do kraja tv jedva se čuje, a piše na sajtu ovi:
ovo je za MM
Prednost MM zvučnica je u generisanju jakog izlaznog signala, što im omogućava kompatibilnost sa bilo kojim phono ulazom na stereo sistemu.
Ovo je MC
Jedna od mana MC zvučnica je nizak izlazni signal tako da ove zvučnice zahetvaju dodatno tk. sekundarno predpojačalo.
Pojedine MC zvučnice daju jači izlazni signal i kompatibilne su sa phono ulazima, ali i njihov izlazni signal je slabiji od onoga koji daju MM zvučnice.


Bogdane štivo sve kaže:

https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_cartridge

https://forum.audiogon.com/dis...-from-cartridge-please-explain
[ Bogdan--Car @ 02.12.2015. 00:09 ] @
Citat:
gilopile:
Pa naravno da ce se slabije cuti, jer je u TV-u ugradjen linijski input koji nije pogodan za MM zvucnice, a pogotovo MC. Bilo bi ok da skopcas gramofon sa keramickim pickup-om...To sto su napisali da MM ima jak izlazni signal - ima, ali u usporedbi sa MC.

Neophodno ti je Phono MM predpojacalo, pa tek onda kopcas na linijski ulaz bilo kojeg pojacala koje nema ugradjen Phono ulaz. Ne znam kako ti to nije jasno, a ljudi se javili na temu i lepo napisali sta i kako. Citaj malo pazljivije...


To me je zbunilo što su napisami za MM iglu da ima ja jak signal pa sam probao da vidim kako će se čuti.Znam da MC ima dosta niži izlazni signal nego MM igla.Kakve su te igle sa keramičkim picup.Može mi neka šema sa ic kolom pred pojačala za MM iglu.
[ zeoN_Rider @ 02.12.2015. 00:10 ] @
Ima u odnosu na MC.
[ Bogdan--Car @ 02.12.2015. 00:26 ] @
hvala sad mi je sve jasnije.Kakva je ova šema koju sam postavio.Može li neka šema sa ic kolom za MM iglu?
[ zeoN_Rider @ 02.12.2015. 07:23 ] @
Citat:
Bogdan--CarMože li neka šema sa ic kolom za MM iglu?


Postavio sam linku petom postu.
[ ZAS011 @ 02.12.2015. 07:28 ] @
Evo sa jednim čipom.
[ Bogdan--Car @ 03.12.2015. 12:07 ] @
Hvala na šemi.
[ zeoN_Rider @ 03.12.2015. 12:40 ] @
Citat:
Bogdan--Car: Hvala na šemi.


Nema na čemu i drugi put.