[ gatalinka @ 27.11.2015. 19:56 ] @
Radim neki obrazac u Excelu u kojem se određeni skup podataka po potrebi ponavlja.

Znači jedna osoba ime jedno državljanstvo, ali može imati i više (neograničeno).

Isti je slučaj i sa identifikacijskim ispravama kao i još sa hrpom drugih podataka.

Naime, radi se o obrascu, koji popunjen služi za unos u bazu podataka.

Ne odgovara mi da korisnici sami proizvoljno dodaju red ili dva, trebala bih to programski riješiti.

Stavljam primjer, svaki prijedlog je dobro došao i unaprijed zahvaljujem.
[ 2012 @ 27.11.2015. 20:22 ] @
Bilo je govora na ovu temu, a bilo je i resanja na forumu. Ako potrazis sigurno ces pronaci resenje.
Ukratko:

treba ti makro kojim ces vrednosti (tekst ili bilo sta drugo) iz naznacenih celija kopirati na neko odredjeno mesto (tabelu) koja ce imati ulogu baze.
onda ti treba makro olo formule uz pomoc kojih ces pretrazivati i koristiti zapise iz baze (tabele) ili podatke iz baze(tabele) eksoprtovati (slati) na neku drugu bazu ili u neku drugu aplikaciju.

Bilo je do sad vise puta objasnjavanjo kopiranje vrednosti iz neke celije iz pomoc makroa.

P.S. i dalje mi nije jasno zasto ljudi prvo ne potraze/procitaju sta pise na forumu pre nego sto postave pitanje.
[ Ivek33 @ 28.11.2015. 07:29 ] @
Citat:
gatalinka: svaki prijedlog je dobro došao i unaprijed zahvaljujem.
Na ovom forumu pretraži pojam "novi red" ili pogledaj moj primjer Kopiranje u novi red na drugom sheetu