[ vojvoda1010 @ 29.11.2015. 11:23 ] @
Kako napraviti ATP listu za odrwdjeni periodu? U primeru im podataka iz 2014, i onda napraviti listu npr za mart ili oktobar te godine. Znaci da moze da se koristi ua razlicite periode.
Treba zapqziti da igrac dobija za odredjeni turnir odredjeni broj poena u zavisnosti od uspeha npr 200 poena za 1/2 finale.
Takodje gubi poene od odredjenog turnira koje je osvojio prethodne godine na tom turniru.
Takodje ukupno osvojenih poena od turnira. Standardna ATP pravila.
kako onda izracunati prvih 25 u trenutku mart 2014 ili jos blize 31 marta?
[ Ivek33 @ 29.11.2015. 12:54 ] @
Samo opisuješ problematiku i postavljaš hrpu pitanja?
Koliko ja vidim u datoteci koju si postavio nema tvog primjera i načina na koji si TI pokušao riješiti problem, kao i primjera očekivanih rezultata?
[ 2012 @ 29.11.2015. 20:58 ] @
Vremenska ATP lista je ustvari ATP rangiranje ili ATP Rankings.
Rangiranje se vrsi svakog ponedeljka i postoje dva rangiranja:

Oficijalno rangiranje (official rankings) to je rangiranje gde se uzimaju poeni iz tekuce sezone i poeni iz prosle zesone ili to sto ti zelis da uradis.

Postoji takodje i:

Champions race ili Race to London ili Rangiranje u tekucoj godini, svi startuju od nule i sabiraju se osvojeni poeni u tekucoj godini, rezultati iz prosle godine nemaju uticaj.

Da bi video stvarno stanje igraca vazniji su ti podaci iz tekuce godine.

Da bi napravio to sto pokusavas trebaju ti podaci za proslu godinu, trebaju ti podaci za tekucu godinu i treba ti sema/raspored bodovanja za svaki turnir. onda povezes te dve tabele i podaci se sami pojave.
[ vojvoda1010 @ 30.11.2015. 19:43 ] @
Pomoc u ovu tabelu ubacicu koliko igrac dobija poena s obzorom na rezultat. Kako onda da izracunam koliko je djokovic osvojio poena u pekingu,londonu itd jer cu da ubacim i spisak turnira tokom cele godine tako da ce se onda znati koliko brani poena. Nego kako izracunati za odredjeni turnir. Poeni ce se nalaziti pored igraca koji je izgubio a za osvajaca ce jedino biti sa strane pobednika
[ 2012 @ 30.11.2015. 21:45 ] @
@vojvoda1010

Znas li da procitas privatnu poruku?
[ vojvoda1010 @ 01.12.2015. 08:46 ] @
Pomoc kako da napravim da automatizovano stavi broj poena koje je igrac osvojio? Ja sam probao preko funkcije if i and stavio ako je Q1"atp250" i b1"1st round" dodaj 20 ili 0. E poblem je sto ima 4 razlicite kategorije sa par rundi. Makar kad bi se jedna runda mogla uraditi za sva kola pa nju kao matricu primeniti za ostale. Runde 1kolo,2kolo,16 finale,8,4,2,finale. A za izracunavanje poena za odredjeni turnir sam porobao preko funkcija if i count i nisam uspeo.
[ vojvoda1010 @ 01.12.2015. 09:35 ] @
Imao bih par pitanja u vezi sa poeinima i turnirima. Prvo da li da ih izracunam preko funkcije SUMIFS. Drugo ako je ovaka funkcija dakle sa S zadnjim ne preposnaje mi u e2003 stalno izbacuje NAME. Kad obrisem S raspon mi kaze da ne valja. Sad me zanima u funkciji sta je range, sta je criteria a sta sum range kad ima dva kriterijuma (turnir i igrac) da izracunam jedan (poene)