[ AlexElric @ 30.11.2015. 20:16 ] @
Ćao svima!
Ovako, imam Sony Xperia E1 Mini telefon koji sam zamenio Gsmart Aktom A4 i hteo bih da od Xperie napravim mini media centar koriscenjem Xbmc-ja ili Kodi programa. Već imam taj media centar na PC-u ali posto mi je PC daleko od TV-a bez veze mi je da kupujem kablove od 15 metara samo da povezem TV i PC za Kodi, a i hteo bih da imam uređaj samo za tu funkciju (kao set top box) kako bi PC mogao nezavisno da se koristi.

Gledao sam po netu i našao kod nas da neki prodaju Raspberry Pi uređaje, ali mi e iskreno i ne daje 6.500 din. a i nije mi baš poznato okruženje tako da kažem što se tiče RasPi-a.

E, sad kao što rekoh, moja sledeća ideja je bila da uzmem tu Xperiu i da joj lepo resetujem OS instaliram Xbmc/Kodi i to povežem sa TV-om, i sve bi to bilo lepo da nisam skontao koliko je ta ideja u praksi malo teža za ostvarivanje.
Našao sam kasnije i adapter kabl koji može da mi omogući povezivanje ali potreban je MHL-compatible uređaj... (wtf tehnologijo zašto si toliko komplikovana )

I sad mene upravo zanima to da li je Xperia E1 Mini MHL-kompatibilan ili ne i ako ne na koji drugi način bih mogao da je povežem sa TV-om sem MHL adaptera?

Unapred hvala
[ gti2 @ 30.11.2015. 20:32 ] @
Ako taj telefon ima opciju "daljinskog ekrana" onda je neki Miracast HDMI adapter ono sto ti treba.Ima ih kod kineza (AliExpress) za nesto vise od deset eura.
[ bakara @ 30.11.2015. 20:56 ] @
Tesko ce da moze to sto ti hoces, em ima malo memorije telefon, slab procesor em slabu rezoluciju em verovatno ne podrzava hdmi out