[ ludidzora28 @ 03.12.2015. 22:13 ] @
Dakle u pitanju pomenuti TV, sve radi normalno, s tim sto ze zacuje zujanje prilikom paljenja, koje se stisava kroz par sekundi ali konstantno se cuji kad se briblizi TV-u. Ne zuji na zvucnik neko iz zadnjeg dela. Sta ciniti, bataliti, reagovati, sta moze biti?
[ ludidzora28 @ 04.12.2015. 15:49 ] @
mali Update, zijanje se cuje iz otklonskog namotaja vertikale na ekranu. Sto sam i potvrdio skidanjem dzeka sa ploce, zujanje je prestalo a slika se skupi u horizontalnu liniju. Znaci bas zuji kod ekrana, ne bih rekao da je na ploci. Sad je pitanje da li alarmantno ili ne? I sta bi moglo biti uzrok zujanja namotaja?
[ alexa_pg @ 04.12.2015. 15:59 ] @
Ako je slika normalne velicine, nije skupljena ili rasirena, probaj da ne obracas paznju na to zujanje iz otklonske.
Ako ti bas smeta, mijenjaj otklonsku.
[ ludidzora28 @ 04.12.2015. 17:45 ] @
Slika je normalna, ali ne mozes bas da ne obracas paznju, cuje se... Ako je samo namotaj, onda nije strasno, najvise me zanima da li moze biti nesto u kolu vertikale neispravno da prouzrokuje takvo zujanje? Ako je bas do namotaja, da probam da ga malo zalijem sa onom vrucom plastikom?
[ alexa_pg @ 04.12.2015. 23:36 ] @
Citat:
ludidzora28: ...najvise me zanima da li moze biti nesto u kolu vertikale neispravno da prouzrokuje takvo zujanje?...

Da je nesto neispravno, odmah bi se vidjelo u slici.