[ dklem @ 04.12.2015. 15:17 ] @
Pozdrav
Potrebna mi je formula sa uvjetom.
radi se o četvrtinama u sportu i potreba je za zapisnik ali da ne objašnjavam kompletnu situaciju potrebno mi je samo određeni uvjet.
svaki novi red ovisi o broju u ćeliji A1 koji može biti 1,2 3, 4 s tim da se ne mijenjaju podaci već unešeni.
znači A1=1,2,3 ili 4 ( mijenjaju se vremenom ) mogu biti i razdvojeni samo da se zna koja je četvrtina

podaci koje unosim u kolonu A su: 1B, 2B, 3B itd.

unosim u A2=1B u ćeliji B2=treba biti podatak 1B1
unosim u A3=1B u ćeliji B3=treba biti podatak 1B1
unosim u A4=1B u ćeliji B4=treba biti podatak 1B1
nakon prve četvrtine mjenja se A1=2

Unosim u A5=1B u ćeliji B5=treba biti podatak 1B2 i tako do broja 4

podaci u poljima B2= trebaju ostati isti nakon promjene A1

dali je to izvedivo

Hvala


[ Ivek33 @ 04.12.2015. 21:09 ] @
Citat:
dklem:Potrebna mi je formula sa uvjetom.....................podaci u poljima B2= trebaju ostati isti nakon promjene A1
dali je to izvedivo
Nije izvedivo. Ako postaviš formulu i vežeš je na ćeliju A1 tada se mijenjaju i podaci u ćeliji gdje je postavljena formula (osim neke kemije pomoću VBa i novih redova prilikom unosa)
Dosta si nejasan u svom opisu. Opisuješ 1B u stupcu A a u primjeru je B1 itd.
Citat:
Nije nužno da broj četvrtine bude u A1 može biti A1=1 B1=2 C=13 itd.
bitno mi je kada bude promjena da se ostali podaci ne mijenjaju
Što će ti uopće onda A1. Ako je on samo informativan kao broj četvrtine u određeno vrijeme , nemoj ga importirati u forumulu.
Pogledaj primjer
[ dklem @ 07.12.2015. 09:29 ] @
Zahvaljujem na odgovoru

Teško je za objasniti, a da čovjek bude što kraći u opisu.
-A1 sam stavio kao primjer polja u kojem označavam četvrtinu, može biti i svako polje posebno
-B1 je jedinstvena oznaka igrača ( znači B su bijeli a P su plavi i ima ih 14)
- svaka njihova oznaka kroz četvrtine je ista ( B1 je uvijek B1 bez obzira na četvrtinu )
- ono što sam htio je da se zna kada je koja četvrtina, npr. može biti i u drugom polju 1,2,3,4 upisano.
- svaki novi red/ćelija treba provjeru koja je četvrtina.
- nije problem spojiti ćelije u jedan rezultat, problem ga je dobiti sa tim uvjetima jer se bojim da se mora programirati u VBA

ako postoji mogućnost OK ako ne hvala na trudu, nemoram onda više tražiti po excelu već mogu tražiti programera

[ Jpeca @ 07.12.2015. 11:02 ] @
Govoriš o nekom uslovu, ali ja ga ne vidim?
Formula u koloni B u tvom primeru je jednostavna
Code:
= $A$1 & A2


Problem je što kad upišeš 2 u A1 forumule će se preračunati, što je uobičajeno ponašanje za Excel. Naravno može se rešiti sa programiranjem, ali ako je samo to u pitanju predlažem ti alternative:

1/ Unosi svaku četvrtinu na posebom listu pa na kraju spoj rezultate
2/ Pre promene četvrtine pretvori sve u formule u vrednosti. Označiš ceo opseg (npr. A2:D10 u tvom primeru ) Copy, pa Paste Special, Values na isto mesto.
Ovo varijantu možeš i olakšati ako snimiš makro (Selektuj ceo list i pretvori u vrednosti ako ti to nesmeta). Sad pre svake četrvtine samo pustiš taj makro. Makro možeš da dodališ neko dugme ili prečicu u Quick Access Toolbar.

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 07.12.2015. u 15:22 GMT+1]
Dodao sam primer za prvu varijantu, gde sam Kombinovanu tabelu napravi pomoću formula (tako da se automatski ažurira) za prve tri četvrtine, a ti ako ti odgovara probaj da dopuniš za četvrtu




[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 07.12.2015. u 15:22 GMT+1]
[ dklem @ 09.12.2015. 17:11 ] @
Zahvaljujem puno.
Isprobam uvjete pa se javim.

Hvala