[ dooksy @ 10.12.2015. 15:54 ] @
Pozdrav svima,imam pomenuti tv Neo sa sasijom p2170a02 a kvar je sledeci,tv prilikom starta pali ali ima liniju po sredini ekrana i posle 2-3 sekunde se ugasi pa ponovo isto,to radi 3 puta posle cega je miran u stby rezimu.Naponi na vertikalnom kolu su ok,trafo sam probao i on je ok kao i procesor.Ima li ko kakvu ideju sta bi moglo biti?Hvala unapred svima.
[ Jordan Čebron @ 10.12.2015. 17:12 ] @
Promeni kolo za vertikalni izlaz....LA78040
http://monitor.espec.ws/section1/topic173351.html
[ dooksy @ 10.12.2015. 18:10 ] @
Zamenio sam ver.kolo ali problem ostao.
[ Jordan Čebron @ 10.12.2015. 20:04 ] @
Prikačio sam link,da skineš shemu i vidiš kako stoje naponi,a u sklopu sheme na stranici 4 lepo piše,da za pravilan rad tako video stepena i deflekcije (vertikalnog i horizontalnog skretanja) zavisi od eeproma (memorije)
Tako piše na engleski:
3. REPLACEMENT OF MEMORY IC
1. MEMORY IC.
This TV uses memory IC. In the memory IC are memorized data for correctly operating the video and
deflection circuits.
When replacing memory IC, be sure to use IC written with the initial value of data.
2. PROCEDURE FOR REPLACING MEMORY IC
(1) Power off
Switch the power off and unplug the power cord from AC outlet.
(2) Replace IC
Be sure to use memory IC written with the initial data values.
(3) Power On
Plug the power cord into the AC outlet and switch the power On.
[ bela linija @ 04.08.2016. 11:18 ] @
Citat:
dooksy:
Pozdrav svima,imam pomenuti tv Neo sa sasijom p2170a02 a kvar je sledeci,tv prilikom starta pali ali ima liniju po sredini ekrana i posle 2-3 sekunde se ugasi pa ponovo isto,to radi 3 puta posle cega je miran u stby rezimu.Naponi na vertikalnom kolu su ok,trafo sam probao i on je ok kao i procesor.Ima li ko kakvu ideju sta bi moglo biti?Hvala unapred svima.

[ bela linija @ 04.08.2016. 11:20 ] @
Pozdrav! Imam isti kvar na isti tip tv. Molim za opis greske.