[ djvlajko @ 11.12.2015. 20:43 ] @
Pokusavam da napravim formu, koja bi sluzila kao Inherit form u drugim projektima. Na toj formi postoji kontrola DataGridView.
Kada nasledim tu formu u nekom projektu, svojstva DGV (u property window-u) su zakljucana, ne mogu se menjati. U dizajnu same forme
Postavo sam DataGridView.Modifier = Public i opet nista.

Ima li neko ideju ...
[ dusans @ 11.12.2015. 21:25 ] @
Nasleđivanje u .Net-u je strogo OOP i ne radi isto kao u Fox-u i sličnima...
Dakle, to što pokušavaš, taj put kojim si krenuo, zaboravi...
[ djvlajko @ 11.12.2015. 22:59 ] @
Cenu onda sluze nasledjene forme ako ne da se naprave nekakvi sabloni koji se mogu koristiti u cilju brzeg-jednostavnijeg pisanja programa ????
[ Shadowed @ 11.12.2015. 23:38 ] @
Uradi rebuild projekta u kojem ti je bazna forma.
[ djvlajko @ 12.12.2015. 14:21 ] @
Probao sam i sa rebuild-om i isto ...

Mozda bi trebao da naglasim da je DataGridView koji koristim izveden iz osnovne klase. Napravio sam sopstvenu kontrolu korigovanjem bazne i
nju sam nazvao MyDataGrid. Kasnije sam je "nalepio" na inherit formu i tu je mogu dodatno podesavati itd. Ali kada tu formu iskoristim, svojstva grida
mogu podesavati samo kroz kod, u property prozoru su siva-disable.
[ djvlajko @ 13.12.2015. 11:28 ] @
Isto se desava kada na inherit formu "zalepim" baznu DataGridView kontrolu (a ne moju izvedenu). U property prozoru sva svojstva su disable-ovana ???
[ dusans @ 13.12.2015. 11:47 ] @
DataGridView i još neke kontrole nisu podržane u dizajneru kada ih naslediš:

http://stackoverflow.com/quest...ked-on-a-inherited-usercontrol
http://stackoverflow.com/quest...igner-in-inherited-usercontrol

Možeš da pokušaš sa [Designer(typeof(ControlDesigner))] workaround-om mada bih očekivao razne probleme.
[ djvlajko @ 15.12.2015. 19:56 ] @
Da, i ja sam naisao na ta objasnjenja. Neki savetuju da se na inherit formu stavi panel kotrola, pa preko nje DataGridView. Zatim da se kod obe kontrole
postavi Modifier = Protected. To sam probao ali ne radi ...

Pa, izgleda da ce moja inherit form biti bez Grida ...

Hvala svima i pozdrav