[ Aix @ 17.12.2015. 10:54 ] @
Hteo bih da pokrenem temu koja ce biti od koristi nama koji vec imamo drzavljanstva kao i onima koji se spremaju.

Razlog je sto drzavljanstvo nosi mnoge pogodnosti, a takodje treba nekad nekakav dokument iz Madjarske.

Recimo pretvaranje srpske dozvole u madjarsku, kupovina nekretnina tamo, besplatno studiranje za decu, investiranje u Madjarsku, vadjenje uverenja o nekaznjavanju...

Za pocetak adresa ima i na engleskom za sve administrativne poslove:

http://www.nyilvantarto.hu/hu/
[ Aix @ 21.12.2015. 21:16 ] @
Ja imam HU drzavljanstvo i pitao sam ih juce za vozacku dozvolu, zvao kancelariju u pesti i rekli su, morate prijaviti BORAVAK u Madjarskoj (nemam drugih uslova posto sam drzavljanin) i tek posle sest meseci imate pravo na konverziju !

Boravak mozete prijaviti u bilo kojoj opstini u Madjarskoj, a konverzija dozvole se vrsi samo u Visegradi ulici u Budimpesti.

Svi dakle za pestu cena je simbolicnaoko 4000ft

Kad prijavite boravak dobicete i licnu kartu, a ona menja pasos za po EU !
[ Aix @ 24.12.2015. 21:22 ] @
Putovanje u Ameriku.

Drzavljani Madjarske mogu da putuju u Kanadu i Novi Zeland bez viza, a u Ameriku i Australiju uz prethodno odobrenje.

https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

pripremite:

pasos madjarski + pasos srpski
lakcim
odaberite neki hotel u Americi ili adresu prijatelja gde cete biti i kontakt telefon
zatim ime i email nekog u Srbiji ili Americi ili u svetu koga vlasti da kontaktiraju za nedaj boze
karticu za placanje preko interneta

trosak je 14 dolara, a ako vas odbiju vracaju vam 10.

U pet koraka unosite sve podatke.

iz madjarskog pasosa broj, i lakcim iz kartice bez povlaki
zatim adresu unesite iz srpskog pasosa, a kad vas pita koji jos imate pasos unesite srpski i njegov broj

to je uglavnom sve i ima jos jedan upitnik da li ste osudjivani, ovo ono, sve odgovorite sa NO (ako je NO)

platite karticom i KLIK. Onda se vrti. Ako je pozitivno odobrice vam za 60 sek....

potom odstampajte ili sejvujte papir sa autorizacijom. Vazice vam tacno dve godine, a mozete pristupiti i menjati podatke, npr gde odsedate ili dodati dete koje putuje sa vama.
[ tudo90 @ 12.03.2016. 11:26 ] @
Pozdrav! Da li mi mozete reci koliko trebamo cekati izvod iz maticne knjige vencanih iz Madjarske da bi napravili madjarski pasos? Mi smo dobili madjarsko drzavljanstvo i sad nam traze izvod iz maticne knjige vencanih da bi napravili pasos. Hvala unapred!