[ BoskoIgic @ 17.12.2015. 18:10 ] @
Ima li neko iskustva sa naručivanjem baterija preko baterije24.com? Meni treba baterija za ZTE Blade Q Mini. Kakva je procedura u odnosu na e-Bay, Amazon ili druge sajtove i da li je poštarina niža?
[ ademare @ 17.12.2015. 19:01 ] @
Koliko sam video u njihovim pravilima ne salju u Inostranstvo ! Samo za njihovo domace trziste .
[ BoskoIgic @ 18.12.2015. 14:28 ] @
U međuvremenu su mi odgovorili na poruku:
Citat:
Poštovani,


Šaljemo, trošak dostave je 120kn (cca 15,5EUR) i morate platiti unaprijed u
EURima na naš devizni žiro račun

Hvala

Lp

Alica


Baterija na amazon.co.uk (reč je o bateriji za ZTE Blade Q Mini) izgleda da je povoljnija nego na ovom sajtu (vidi stranicu proizvoda i cenovnik dostave (mi smo u Europe Zone 3).
[ ademare @ 18.12.2015. 21:07 ] @
Pisi mu mejl pa vidi dal ima , jer vidim da na Ebay-u taj isti prodavac nema !!

I gde si nasao bas taj telefon , kada na onolikom Aliju za njega nema baterije a ima preko 2.000 komada i za Q maxi , samo za taj mini nemaju ! Sledeci put biraj neki koji ima dostupne i jeftine baterije .
[ bakara @ 18.12.2015. 21:18 ] @
Aman, pa ispasce skuplja baterija nego sto vredi telefon....trazi to ovde lokalno, ako nema isplati se da uzmes drugi telefon.
[ jjovanovic @ 19.12.2015. 09:13 ] @
Sve ima, osim onoga sto tražiš!?





[Ovu poruku je menjao jjovanovic dana 19.12.2015. u 10:25 GMT+1]
[ BoskoIgic @ 19.12.2015. 09:28 ] @
Tu nema baterije za Blade Q Mini. Edit: mislio sam na sajt beomob.rs, kojeg je autor prethodne poruke izbrisao.
Inače, mislim da ću naručiti preko Amazona, zato što mi se tu čini da je najpovoljnije.
[ ademare @ 19.12.2015. 14:44 ] @
Naravno da nema. Ja sam juce malo gledao po netu i to je vrlo retka baterija ! Nema cak ni na Aliju ni Taobao -u , sto znaci da se taj model iako je ZTE Kineska firma , nije ni prodavao po Kini.

Ocigledno je napravljena mala serija za Zapadno trziste , pa je baterija retka. Cim je nemaju Kinezi nemaju je ni nasi Velikoprodavci, pa ni maloprodavci . I ovaj covek sa Amazona ima 3 komada , kad to ode pitanje je da li ce i nabavljati vise nove.

A ima na ebayu , sve Englezi 3-4 prodavca samo traze Suludih 44 Funti za Postarinu ! Ocigledno salju nekim kuririma . Za isti model Maxi ima svuda , ali to je sasvim drugacija baterija.
[ BoskoIgic @ 19.01.2016. 15:59 ] @
Ipak sam se odlučio za sajt batteryupgrade.com. Danas sam naručio, a sutra ću uplatiti preko žiro računa. Inače, baterija tu košta 23 evra i piše da nema troškova dostave (free shipping).
http://www.batteryupgrade.com/...04337&shopGroupId=81346936
Može li admin/mod da promeni naslov teme?
[ ademare @ 19.01.2016. 18:25 ] @
Najsigurnije je preko Peypal - a, platiti. Ja se ne bih zezao ni sa kakvim ziro racunima , sem ako i ti ne mislis na peypal ?

A i nisi trebao da cekas da covek sa Amazona sve rasproda , pisao sam ti da je pisalo da ima samo 3 komada , i da verovatno vise nece nabavljati. Jer na Amazonu imas zastitu Amazona .



[Ovu poruku je menjao ademare dana 19.01.2016. u 19:48 GMT+1]
[ iculibrk @ 19.01.2016. 18:34 ] @
Mislim da nije povoljno. Pri toj kupovini je neizvesno da li ces platiti carinu. Meni su je u carinarnici Novi Sad naplatili za neki touch od 20 dolara. Imas taj telefon na kp polovan sa pokidanim flet-om za 2000 dinara kako pise. Mozda trebas videti sa prodavcem kakva je baterija. Jos dobijes i rezervne delove :-)
[ bakara @ 19.01.2016. 20:01 ] @
Realno covek baca pare na tu bateriju, ali ako je vec resio samo placanje pay palom dolazi u obzir, nikako drugacije.
Carinu neces platiti na to.
[ ademare @ 19.01.2016. 20:40 ] @
Nasao sam ti bateriju na Aliju treba da castis

Koliko sam ja na brzinu pogledao za isti novac dobijas 2 baterije i punjac univerzalni eksterni sa malim ekranom, pa je mnogo povoljnije od ovoga . Jos pise da dobijas na poklon i alat za otvaranje telefona od 13 delova . Ovakvu ponudu neces nigde naci pa nemoj opet da cekas .

Mada je ovo predlog jer nisam probao licno kakve su baterije ali je cena visestruko niza nego to sto si nasao , vrede te 2 bar ko jedna , nadam se , dobijas i punjac i alat.

Prodavac nema bas mnogo prodaja ali postoji pola godine , nije ni los , kupovao sam i od gorih .

http://www.aliexpress.com/item..._6148,searchweb1451318411_6451