[ okraz @ 25.12.2015. 11:04 ] @
Na Mozili prilikom pokretanja ovori se http://www.%snf%.com/ pa tek klikom na ikonicu home otvorim googl.
Pokusao sam cistiti sa AD Ware,Spy Hanterom i nisam se uspio rijesiti ove napasti.
Ima li ko rjesenje?
[ bachi @ 25.12.2015. 11:37 ] @
Prvo https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/
Drugo https://www.malwarebytes.org/

Ako ni tada, desni klik na prečicu od FFa, pa na properties i obriši iza firefox.exe link do te snf stranice.
[ okraz @ 25.12.2015. 11:57 ] @
Ostalo je ovo zadnje...
[ calexx @ 25.12.2015. 13:11 ] @
Koristiš sve ove alatke na linuxu?? ;)

Pre par dana me kod drugara namučila Opera, navukla neku gamad pa posle gugla otvara neki volunteers (ili tako nekako) i searchpile, jedva sam očistio, ako sam. Instalirao sam mu firefox koji inače koristi, a nešto nije uspevao da ga instalira, pa će verovatno te gluposti sa Opere da izbegne.
[ okraz @ 25.12.2015. 13:34 ] @
Ovih dana razmišljam da predjrm na Linux!
Koristim Win 7 i malo,malo pokupim nekakvu gamad a Microsoft navalio sa win 10.
Evo cekam sada da prodje apdejt 228 fajlova!
Moram instalirati YAC i rijesiti se napasti.
[ bachi @ 25.12.2015. 13:35 ] @
Ili malo razmisli da pređeš na Windows sa korisničkim nalogom, a ne da trčiš po sistemu kao administator.

Citat:
calexx:
Koristiš sve ove alatke na linuxu?? ;)

Ma jok, nisam ušao u Linux ima 15 dana. Bio si u pravu za jesen, šta ćeš kad nisam baš toliki mazohista da menjam 50 desktop compositiona kako bi mi možda proradio video playback kako treba.

Citat:
calexx:
Pre par dana me kod drugara namučila Opera, navukla neku gamad pa posle gugla otvara neki volunteers (ili tako nekako) i searchpile, jedva sam očistio, ako sam. Instalirao sam mu firefox koji inače koristi, a nešto nije uspevao da ga instalira, pa će verovatno te gluposti sa Opere da izbegne.

Džabe... Sad hara neki malware koji promeni DNSove, instalira lokalni proxy, preusmeri browsere na taj proxy i samo cepaju reklame.
[ okraz @ 25.12.2015. 13:42 ] @
Iskreno,nisam veliki poznavalac instalacije operativnih sistems.
Ovu sedmicu sam instalirao sa originalnog DVd i nisam zainteresovan za 10 ku.
Ne znam ni rad sa korisnickim nalogom.
[ bachi @ 25.12.2015. 13:56 ] @
Otvoriš u control panelu novog korisnika koji će imati samo korisničke privilegije i sa njim surfuješ po netu.

Kao korisnik ne možeš da menjaš sistemske parametre, ne možeš da instaliraš program, a ako i uleti neki malware, ne može da učini skoro nikakvu štetu (osim lokalnu na tom korisničkom nalogu).

Kad treba da instaliraš neki pouzdan program, uloguješ se na stari administratorski nalog, instaliraš program i onda se izloguješ, pa uloguješ kao običan korisnik i koristiš programe.

Na taj način postižeš isto što je na Linuxu podrazumevano, da si običan korisnik a za sve veće privilegije moraš uvek da kucaš su(do) lozinku (windows pandan administatora).

[ okraz @ 25.12.2015. 14:00 ] @
Hval,nisam do sada tako radio.
Ja sam starog kovs.Radio sam dosta uAuto cadu ,softverima za obrafu videa i da za ovaj mojlaptop Thosiba mogu naci drajver za Xp vratio bi se na XP.