[ vojvoda1010 @ 25.12.2015. 23:54 ] @
Pored onog impprtovanja sa weba imam problem sa importovanjem doc file, pdf file i ne znam kako se zove fajl ali pokusacu da ga objasnim to je ono kada sa neta snimite adresu desni klik pa save as i onda ostane ono E pa vas salje na tu adresu a ja pre neki dan OTKRIO da moze i da se otvori i preko excela i worda. E sad problem je ato imam preko 400 tih fajlova i da li postoji mogucnost da bar 100 ili koliko god otvorim u jednoj workbook a ne svaki copy paste ponaosob da to radim i otvaram?
[ vojvoda1010 @ 29.12.2015. 15:29 ] @
1. html document uspeo sam na jedan nacin ali je dosta obiman kad se otvpri jedan u excelu ostali se obeleze i ubace u otvoreni, tu je problem sto za svaki otvara novo workbook a nisam nasao niti da li mpze u jedan workbook tako ili samo u vise.
2. sto se tice pdf isto sam pokusao kao u prvom ali on otvpri ali je problem sto slova ne prepoznaje mozda i zbog toga sto je cirilica verovatno treba dodatak za jezik koji nisam nasao. Drugi nacin je preko abby finereader ali tu poznaje samo dobre pdf ako je skeniran u vidu slike ne prepoznaje najbolje sa drugim ocr sam probao ali su jos slabiji od abby ne znam da li neki radi bolje a ne znam ni koji. Ttece resenje je da ako se ima adobe ide se ctrl a ali ni tu ne moze skenirani kao slika.