[ yugo1 @ 27.12.2015. 15:25 ] @
Pozdrav, novi sam član na forumu, pa da postavim pitanje, ako već nije bilo riječi o tome!
Moja supruga ima bližu rodbinu, tj. tetku (očevu rođenu sestru), i teka zajedno sa njihovom djecom koji žive u Švici oko 25 godina.
Pitanje glasi : da li i koliko oni mogu da pomognu nama po pitanju posla ili života u Švajcarskoj, pošto kada se vodi priča na tu temu po njihovoj priči to je veoma teško, skoro nemoguće, itd, itd?!
Mi živimo u Bih i imao sina od 2 godine, s tim da je supruga rođena u Zagrebu ali još nema Hrvatske papire. Zahvaljujem se na svakom odgovoru, svako iskustvo nam je dobro došlo!
[ zzz030 @ 28.12.2015. 00:39 ] @
Rodbina vas ne slaze, skoro pa je nemoguce da mogu nesto konkretno da vam pomognu. Ukoliko ona uzme HR pasos to vec menja stvari na bolje ali mozete samo sami sebi da pomognete najvise, drugi mogu tu da budu za vas kad je rec o smestaju, informacijama... Ako ona ima struku neku trazenu i radno iskustvo sanse uvek postoje. Tema je vec otvorena odavno i sve je napisano. Ukoliko vas bas interesuje odvojte vreme i procitajte. Moja preporuka je da gledate i ostale drzave ako ste reseni da odete.