[ GoranDuder @ 28.12.2015. 21:09 ] @

Imam sledeci problem: pri pokretanju racunara ventilator procesora se okrene nekih 2 sekundi i ugasi se. Za to vreme zelena dioda na kućištu trepti. Kada izvadim 4pinski priključak za napajanje ventilatori se neprekidno okreću.

Probao sam da izvučem sve sa ploče hdd, gragicka, ram, hdd, cdrom i simptomi su isti. Probao sam da izvučem ploču van kućišta i isti je problem.

Neki predlog??

Unapred hvala.

[ popusicko @ 29.12.2015. 10:26 ] @
Napajanje.A siguran sam da je Frontier ili neki derivat istoga.
[ GoranDuder @ 29.12.2015. 20:32 ] @
Probao drugo napajanja, isti simptomi. Kada isvucem procesor lepo se pale svi ventilatori. Da li to znaci da je procesor problem?
[ Binary Mind @ 30.12.2015. 19:55 ] @
Koja ploča? Koji procesor?
[ GoranDuder @ 01.01.2016. 09:43 ] @
Ploca : MSI K9AGM2-FIH
CPU: AMD Athlon x64 x2

[ gilopile @ 01.01.2016. 10:00 ] @
Crkla ploca, najverovatnije naponska sekcija za CPU u kratkom spoju.
[ Binary Mind @ 01.01.2016. 20:17 ] @
Crkla ploča kao što kaže kolega... Popravka se ne ispalti.
[ Uranijum @ 03.01.2016. 12:48 ] @
Teoretski je moguce da je neispravna naponska sekcija ali mala je verovatnoca, samo u slucaju da je neispravan drjverski cip koji upravlja celom tom naposkom sekcijom (mozda je to cip ISL6556 ili slican). Po opisu kvara, deluje da je procesor u kvaru a ne naponska sekcija. Da je naponska sekcija neispravna (mislim na probijene MOSFET-e) ona svakako izaziva iskljucivanje napajanja bez obzira da li je procesor na ploci ili ne, posto probijeni MOSFET vuce ogromnu struju i gura napajanje u zastitu pa se racunar ugasi za jako kratko vreme, zavisi od samog napajanja. Znaci, racunar se ugasi cak i ako nema procesora. Inace se ovaj kvar otklanja zamenom neispravnog MOSFET-a. Posto kod tebe racunar "vrti" ako nema procesora a sa njim ne - problem je procesor 90%. Predpostavljam da je hladnjak procesora dobro namontiran posto bi i to moglo biti uzrok ovakvog ponasanja racunara. Ja bih probao ipak sa drugim procesorom.