[ Dzaki @ 02.04.2004. 20:50 ] @
Mozda ste imali slicne teme ali s obzirom da mi zaista treba pomoc nadam se da necete da je obrisete i da cete mi pomoci:

Koristim univerzitetsku mrezu u Nisu(junis.ni.ac.yu) i to stare naloge cija pojedinacna sesija traje 20 minuta...Kad koristim proxy(proxy.junis.ni.ac.yu) moze se reci da korektno sljaka, otvara strane fino itd....E problem je kod IRC-a jer nece nikako da se poveze na neki server, osim kad se povezem na specifican IP(160.99.205.11, a ukoliko zadnja cifra bude 12, 13, 8 onda nece nikako). Ocigledno su zatvoreni portovi od 6666-7000. Postoji li neki nacin da se ja povezem na IRC??? Probao sam i sa Java chatom, isto s*****...Postoji li neki nacin ja ovo da odradim ili da dizem ruke???
[ optix @ 02.04.2004. 21:45 ] @
Ne znam da li se iz Nisa vidi proxy.rcub.bg.ac.yu meni lepo radi irc preko njega.
[ Dzaki @ 03.04.2004. 01:10 ] @
izgleda da nece ni to :(
[ dza @ 16.04.2004. 16:05 ] @
Mrzelo me da se registrujem na 4umu jer iovako dolazim jednom u 2-3 meseca, ali da osecam duznost da tebi odgovorim. Posto sam se i ja dugooo vremena patio sa akademskom mrezom iznasao sam koliko-toliko prihvatljivu soluciju tvog (a i mog) problema.
Postoji site http://www.polarhome.com na kome imash njihov java chat koji ide preko proxy-a i preko sam se ja kacio na IRC vec dobrih godinu dana. Znaci ti preko svog proxy-a idesh na najobicniji sajt, pa sa sajta preko njihovog proxy-a na irc. Btw, nema bojazni da te irc server diskonektuje jer detektuje sajt kao najobicniji komp.
Mozda sam ovo malo nejasno ispisao ali mislim da ces skontati kako to ide.
Preporuka svima sa sajt ako neko nije bio jer ima josh gomilu stvari korisnih po "napredne korisnike" racunara. :)
Toliko od mene za prvi post, nadam se da je bilo od pomoci.
[ Adeii @ 18.12.2005. 17:20 ] @
Koji beše dial-up za JUNIS???
[ mulaz @ 18.12.2005. 17:36 ] @
webchat.xs4all.nl
[ LaMpiR @ 18.12.2005. 19:10 ] @
Ako ti je otvoren port 80 mozes pristupiti ircu preko
http://lampir.all4mobile4free.net/cgi-bin/irc.cgi
poz