[ santo @ 02.04.2004. 21:04 ] @

Koristim fax program "FaxTalk" i htio bih koristiti mogucnost da mi prikazuje broj telefona osobe koja me zove dok sam na racunalu. Da napomenem koristim (placam) uslugu prikaza broja osobe koja me zove.
U programu u polju Caller ID services sam ukljucio kvacicu "enable caller ID detection on incoming calls"
Ali ima dolje jedno prazno polje "caller ID modem initilization string" gdje trebam nesto upisati ali ne znam sta.
Sta upisati u to polje ???
[ Mihailo @ 03.04.2004. 23:52 ] @
Modem Chipset Caller ID Command
Ambient / Intel +VCID=1
Conexant +VCID=1
ESS Technologies +VCID=1
Lucent / Agere +VCID=1
Motorola #CID=1
PCtel #CID=1
Rockwell #CID=1
STMicro Electronics #CID=1
Topic +VCID=1
US Robotics #CID=1
[ kefalo @ 04.04.2004. 00:11 ] @
naime pitanje je da li ti modem ima opciju caller id ... provjeri na sajtu proizvodjaca za opciju a, tamo ces naci i taj string...
ili probaj ove gore sto je mihailo rekao
[ santo @ 04.04.2004. 11:06 ] @
Sa programom AIDA sam pronasao podatak o modemu a to je:
"SoftK56 Data Fax Voice Speakerphone CARP"
Ali problem je sta sa GOOGLE nikako da pronadjem njihovu stranicu a kamoli STRING za njega. Da li mogu nekako u Windowsima da provjerim da li modem podrzava tu mogucnost.
Da napomenem u mojoj postanskoj centrali je ukljucena ta opcija za prikaz broja i redovito placam svaki mjesec tu uslugu.
[ Mihailo @ 04.04.2004. 11:51 ] @
Pa ništa, izvuci modem i pogledaj čiji su čipovi na njemu.
[ kefalo @ 04.04.2004. 14:39 ] @
moras da vidis ciji je modem znaci sta pise na cipu fcc id i da pomocu njega nadjes podatke... na cipu na kojem pise rockwell, conexant, lucent, intel....
u control panel>modem>diagnostics imas opciju query modem... ali ne znam da li tamo moze da ti dijagnostifikuje tu opciju