[ Orome @ 04.01.2016. 10:19 ] @
Ne znam da li moze uopste da se izvede to da kodno kroz npr SQLYog exportujem bazu sa ili bez podataka sa svim procedurama, trigerima i funkcijama. na Windowsu je baza koristim SQLYog za pristup. Ne mogu da nadjem na netu odgovor, spominje se MySqlDump ali to vec koristim kroz batch file i ne znam to pozvati iz SQLYog-a.
[ jablan @ 04.01.2016. 10:38 ] @
A zašto ti je stalo da pozivaš iz tog frontenda? Otvoriš komandni prompt i startuješ mysqldump u fajl.

http://blog.winhost.com/using-...ore-your-mysql-databasetables/
[ Orome @ 04.01.2016. 10:46 ] @
pa u principu moze i tako. samo moram preformulistati ideju. hvala.

inace, raznolikosti radi, nema nacin da napisem SELECT koji ce mi exportovati bazu sa svim trigerima, procedurama i funkcijama?
[ Orome @ 04.01.2016. 10:57 ] @
moze li se u jednoj mysqldump naredbi, prema tome u jednom sql fajlu exportovati struktura baze sa podacima od samo nekih tabela?
[ nkrgovic @ 04.01.2016. 11:03 ] @
Koje od ta dva ti je bitnije? Ako je da dobijes samo jedan fajl, mozes da napravis jedan sql fajl konkatenizacijom, ili cak prostom redirekcijom dump-a sa >> .
[ jablan @ 04.01.2016. 12:39 ] @
Citat:
Orome:
moze li se u jednoj mysqldump naredbi, prema tome u jednom sql fajlu exportovati struktura baze sa podacima od samo nekih tabela?

Brt jel tolko teško otkucati mysqldump --help i potražiti pojavljivanje stringa "tables"?
[ dragancesu @ 07.01.2016. 14:02 ] @
Program mysqldump radi to sto ti treba, pogledaj rezultat exporta tj sql fajl i videces na pocetku

Code:
-- MySQL dump 10.13  Distrib 5.6.25, for Win32 (x86)
--
-- Host: localhost    Database: m2015
-- ------------------------------------------------------
-- Server version    5.6.25-log


Ni ja nisam ljubitelj mysql command prompta (jos manje workbencha) i koristim HeidiSQL i tamo je to lepom uradjeno, jednostavno oznacs sta hoces da exportujes ali prakticno program napise parametre za mysqldump i startuje ga