[ bici93 @ 06.01.2016. 18:01 ] @
Evo ovako, poceo sam da ucim javu preko codecademy i dosao sam do ovog dela i nista mi nije jasno a ne bih onako robotski da prelazim lekcije. Kod je sledeci

class Dog
{
int age;

public Dog(int dogsAge)
{
age=dogsAge;
}

public void bark()
{
System.out.println("Woof!");
}

public void run(int feet)
{
System.out.println("Your dog ran " + feet + " feet!");
}

public static void main(String[] args)
{
Dog spike= new Dog(4);
spike.bark();
spike.run(1000);
}


}

Mene jako buni to sto je main program tj glavi deo programa unutar klase Dog. Kako, zasto? o.O Tj jos neke stvari me bude, generalno ne mogu u glavi da vizualizujem sve ovo gde sta stoji i kuda se krece. Kad sam ucio c bilo je mnogo lakse jer smo crtali algoritme.

[ djoka_l @ 06.01.2016. 18:22 ] @
U javi ti je sve u klasi.
Da bi java program mogao da se izvrši, neka klasa mora da ima main metodu.
[ jablan @ 06.01.2016. 18:35 ] @
Više informacija: http://programmers.stackexchan...e-present-outside-of-the-class
[ bici93 @ 06.01.2016. 18:36 ] @
Aha, kapiram. A moze li mi neko preporuciti neke knjige ili tutorijale na srpskom, od nule? Nije problem engleski, al mnogo brze ucim kad je srpski u pitanju.
[ disko @ 07.01.2016. 22:01 ] @
http://www.tutorialspoint.com/java/index.htm
[ bici93 @ 15.01.2016. 17:20 ] @
Nasao sam neku hrvatsku do jaja skriptu iz koje ucim, dok ne skupim pare za neke knjige Lasla Krausa. I sad, zadatak je ucitati iznose preko konzole u eurima i centima i prevesti u kune.

public class Mjenjacnica2
{ /* Ucitaj iznos u eurima i centima i preracunaj u kune */
public static void main(String[] args)
{
ConsoleReader in = new ConsoleReader(System.in);
System.out.println("Unesi iznose eura i centa");
System.out.print("Iznos u eurima =");
int eura = in.readInt();
System.out.print("Iznos u centima =");
int centa = in.readInt();
centa = 100*eura + centa;
double kuna = centa * 0.0751;
System.out.print("Kuna: ");
System.out.print(kuna);
} }

Ovo je ceo primer iz skripte, javlja mi gresku u petoj liniji.
cannot find symbol

symbol: class ControlReader
location: class Mjenjacnica2

Sta je problem?
[ Dexxxl @ 15.01.2016. 17:36 ] @
Zato sto nemas klasu ConsoleReader
Umesto toga koristi ugradjenu klasu Scanner
nesto kao


Scanner sc = new Scanner(System.in);


int eura = sc.nextInt();

int centa = sc.nextInt();
[ bici93 @ 02.02.2016. 16:13 ] @
Hvala svima na pomoci, i evo uzeo sam vremena da ucim javu polako, bez preskakanja. Prosao sam vecinu osnovnih stvari, objekti, klase, stringovi, nizovi, liste, petlje, nasledjivanje klasa, dogadjaji... Medjutim, sto se GUI-a tice, nista ne znam osim JOptionPane.showInputDialog naredbe. I sve sto sam radio od grafike(u sustini crtanje nekih objekata), radjeno je u apletima. Mozete li da me usmerite odakle da pocnem sa ucinjem GUI-a? Neki pdf na srpskom ili hrvatskom bi bio savrsen, ili cak preporuka za kupovinu neke knjige.
[ nemnesic @ 02.02.2016. 16:27 ] @
Ja bi ti preporucio da NE UCIS java GUI. Moje miseljenje je da ce JAVA GUI (swing, awt) da polako nestane.

Ako pogledas ponudu poslova, retko ko trazi Java Swing (gui programera). Uglavnom kada neko trazi JAVA programera u pitanju je server side programming.
Ja sam koristio swing samo na fakultetu a profesionalno NIKADA.

Java swing koncepti mogu da ti pomognu ako radis android development - ali ako te to zanima onda bolje da krene i ucis Android a ne da se jebavas sa swing-om.
[ bici93 @ 02.02.2016. 19:48 ] @
Pa Android i hocu da ucim, nego sam kontao da se od java gui-a krece.
[ Au197/79 @ 03.02.2016. 09:46 ] @
Samo da potvrdim reči nemnesic-a, batali Swing, od 2007. od kad živim od Jave, nikad nisam radio Swing aplikaciju.

Uči server-side javu: Java EE ili još bolje Spring (ova dva se ionako u jednom delu preklapaju, a koncepti su isti) ili uči Android i nećeš imati problema da nađeš posao