[ Orome @ 08.01.2016. 13:37 ] @
Da li je moguce kreirati triger u mysql koji ce se automatski primeniti nad postojecim podacima i nakon toga nastaviti normalno da radi? Resio sam problem na drugi nacin medjutim nesto kao kroz maglu se secam da prilikom kreiranja u MSSQL moze da se naznaci da se primeni i nad postojecim redovima. Da li sam u pravu i ima li tu mogucnost MySql?

Vec sam guglao i ne mogu da nadjem.
[ nkrgovic @ 08.01.2016. 14:05 ] @
Triger moze da okine npr. stored proceduru. Procedura moze da uradi vise-manje bilo sta sa datom.... Malo ti je uopsteno pitanje :)
[ bogdan.kecman @ 17.01.2016. 20:21 ] @
Citat:
Orome:
Da li je moguce kreirati triger u mysql koji ce se automatski primeniti nad postojecim podacima i nakon toga nastaviti normalno da radi?


ne. triger mora necim da se trigeruje i kao ulaz ima postojece i nove parametre, da bi ga trigerovao "nad postojecim podacima" fali ti ulaz.. dalje, sam triger "nad postojecim podacima" nema realno smisla, ti hoces da izvrsis neku operaciju nad postojecim podacima, ako znas kakvu napisi stored procedure i izvrsi .. ako ne umes, a moze da bude tesko (na primer ako ti triger manipulise nekim intermediate rezultatima), onda mozes lepo da dampujes tabelu, dropnes, editujes dump da u create ubacis svoj triger, onda insertujes taj damp tako da sad pri svakom insertu on sam okine triger .. vrlo seljacka metoda al ako ne umes da napises sp koji ce ti dovesti bazu u validno stanje ta seljacka varijanta obicno odradi posao