[ VeljkoBre @ 08.01.2016. 21:15 ] @
Pozdrav narucio sam iphone 5s polovan refurbished na ebayu,prodavac salje samo telefon sa baterijom,bez kutije,bez slusalica,bez punjaca,znaci samo telefon sa baterijom unutra,preko dhl expressa cena je preko 150 eura,e sad me znaima da li cu da placam nesto carinu njima i koliko ?
[ ademare @ 09.01.2016. 00:06 ] @
Zavisi sve od koga si kupio . Ako si kupio od Kineza , da si pitao ranije rekao bih ti da ne kupujes, jer oni nista ne Refabrikuju , vec samo zamene sta je izguljeno i to Fejk maske , oklope !!

Ovi drugi , Amerikanci na primer rade slicno , kada napisu Seller refurbised. Sve je to neka domaca radinost , jedino je prava stvar kada to radi fabrika , ali to je tesko naci i bilo bi skuplje.

Ni sam ne znam koliko sam do sada popravio tih "Refurbished" , kupe prijatellji , kolege , pa posle kukaju pomazi ne radi , ipak su imali srece da nisu bili veliki kvarovi, jer takve posalju , jer i moje majstorske sposobnosti nisu prevelike.

Ako salju Kinezi onda ce carina da pogadja cenu, a ako salju Amerikanci onda oni obicno napisu i nekakav racun ili nesto slicno . Ali to se nikada ne zna .

PDV je isto kao za sve 20 % ali preko DHL-a je carina za telefone 5 % . Spediciju ces izbeci samo ako imas ludu srecu, pa se spremi i nju da platis oko 4.000 je bila ranije, mozda su nesto i oni dizali u zadnje vreme, sve poskupljuje.
[ VeljkoBre @ 09.01.2016. 14:48 ] @
a ako ide obicnom postom Royal mail koliko ce da kosta ? a koliko s dhl otprilike :) hvala
[ ademare @ 09.01.2016. 15:48 ] @
Royal mail je najskulja obicna posta jer ako ide sa pracenjem, a trebalo bi , oni traze i osiguranje , pa racunaj da je najmanje duplo skuplja od nase poste , sama postarina , jer kod nas nije obavezno osiguranje , mada postoji i ta opcija, a tamo mora . Imas kalkulator na sajtu Royal mail pa mozes i sam da izracunas , ja sam gledao kada se na jednom stranom forumu Englez zalio da mora da vrati Kinezima neki ekran i napisao postarinu , koja mi se ucinila prevelika, ali kada sam proverio na njihovom kalkulatoru stvarno bilo toliko, tako da to mozes i sam da izracunas , a paket racunaj sa ambalazom na 400 grama minimum.

Ako posiljka dodje obicnom postom onda je isto kao i za sve ostale posiljke. Ide na Postansku carinu , tamo ce to racunati kao novi telefon, cim vide folije od novog oklopa , racunaju kao nov . Jer ti telefoni su ono sto se kaze "spolja gladac unuta Jadac" Spolja izgledaju kao novi , bar ove sto sam ja gledao da prodaju Kinezi .

Pdv je isti 20 % , ali je carina 10 % . Zato nema Spedicije pa ispadne jeftinije na kraju , plus je postarina manja . Za osnovicu je isto , ako salju Kinezi onda pogadjanje cene , ako salje neko sa zapada sa racunom onda po tom racunu.
[ VeljkoBre @ 09.01.2016. 17:43 ] @
znaci preko ove royal mail cu platiti samo 20 % i 10% pri dostavi ili jos nesto pri dostavi ?
[ ademare @ 09.01.2016. 21:00 ] @
Samo to nema spedicije, ali ne pises odakle je prodavac , od toga dosta zavisi , da li ce Carina Pogadjati cene ili koristiti mozda nekakav racun.
[ VeljkoBre @ 09.01.2016. 21:17 ] @
Nemacka je brt,salje samo telefon unutra, nikakva kutija nista od opreme,jedan moj prijatelj iz Kikinde je uzeo od istog prodavca isti iphone ima 6000 in stock taj prodavac i nista nije platio ni dinara... poslato 29. dec preko royal maila stiglo 5. januara,pitao sam ga za ostale pakete kaze od 50-60 paketa,40 max carinjeno ostalo sve propustano,a mene strah jer meni su uvek do sada carinili ,oko 100/100 puta,i sve to 33% od cene ako je preko 50 eur a 20% ako je ispod,Niska carina najgora ubedjivo...
[ ademare @ 09.01.2016. 22:21 ] @
Ako je telefon dobar , lici na nov sa DHl ako bi bio 150 Eur-a , sa Royal mailom mozda i manje , isplati se i platiti carinu ! Kod Kineza je 5s 250 $ tj 225 Eura. A tebe bi i sa carinom izasao manje !

Ja sam kod Bg carine i Uvek mi naplate za telefon i to pretplatim debelo . Tako da neko ima srece , neko nema , taj iz Kikinde to je carinarnica NS i na njih ljudi kukaju, ali neko se i provuce .