[ steve585 @ 09.01.2016. 18:22 ] @
Dakle razvio sam aplikaciju za pohranjivanje linkova
Aplikacija je pisana u VB.NET-u i obrađuje podatke
pohranjene u MDF file-u. Testirao sam ju na razvojnom
PC-u koji ima WIN 10 OS. Sve radi odlično.

Napravio sam i instalacijski setup, ali vrag je u detalju
očito. Naime kada instaliram aplikaciju na WIN 8 PC
dobivam grešku da Remote access na SQL server ne radi.

E sad lagano bi dobio pop......s zbog toga.
Potrudio sam se da napravim nešto besplatno
djelomično korisno, ali nešto ne valja.

Aplikacija se može skinuti besplatno
putem ovog linka i instalirati:
https://sourceforge.net/projects/link-manager/
https://sourceforge.net/projects/link-manager/

Ako itko zna kako srediti molim pomoć

Hvala
[ S A J A @ 10.01.2016. 10:23 ] @
Koliko sam razumeo, ti kao bazu koristiš MDF fajl? Znači baza je SQL Server. Pa logično je da neće raditi kod klijenta ako nema SQL Server.

Microsoft ima u ponudi ekstremno loša rešenja za male programe (za masovno distribuiranje) koji bi sa sobom da vuku male baze.

- Ranije je postojao SQL Compact ali je Microsoft nekim neobjašnjivim razlogom tu tehnologiju pustio "niz vodu" pre par godina
- Naslednik SQL Compact je postao LocalDB koji je zapravo deo SQL Servera. U tom slučaju podaci stoje u fajlu uz aplikaciju ali je opet potrebno da se na klijent računaru instalira SQL Server LocalDB paket od par desetina megabajta.
- Access baza. Mora kod klijenta da se instalira Access Runtime

Zato ja lepo za bazu uopšte ne koristim MS rešenja. Preporučujem SQLite za takve programe. Baza je u jednom fajlu, svi potrebni fajlovi za pristup idu uz samu aplikaciju, kod klijenta nije potrebna nikakva dodatna instalacija. Dodatna pogodnost je što može da se zakači na Entity Framework pa je rad sa time vrlo jednostavan, uopšte nemaš utisak da radiš sa bazom. Ja čak i za ASP.NET sajtove koristim SQLite, ne moraš da zakupljuješ skupe hostinge sa SQL Serverom.
[ steve585 @ 10.01.2016. 10:58 ] @
Hvala puno

Očito ću ići na migraciju na SQL Lite.
Ovo sve ostalo je za plakati.
[ steve585 @ 10.01.2016. 11:02 ] @
Dodatno pitanje
Može li se server spakirati u instalacijski paket?
[ S A J A @ 10.01.2016. 11:39 ] @
Pretpostavljam da može. Taj LocalDB je oko 35 MB. Dakle ti treba korisniku da šalješ program od 35 MB gde je 1 MB tvoja aplikacija i 34 MB server koji će posle setupa da radi kao servis i jede im memoriju. Nekako mi ne ide kao dobro rešenje za male programe. Pritom, taj LocalDB ne radi na Win XP operativnim sistemima.
[ steve585 @ 10.01.2016. 13:06 ] @
Ne radi niti sa serverom na WIN 8
Prebaciti ću kod na SQL Lite i gotovo

Hvala S A J A