[ anon70939 @ 19.01.2016. 09:07 ] @
Ne znam gde da stavim temu, pa moderatori mogu da je premeste na pravo mesto...

Da li postoji neka opcija, da iz CMD recimo, ili iz Power Shell-a kreiram hiljade sitnih fajlova, sa ekstenzijama koje ja zelim? Ukupno da bude par desetina GB, pa cak i pola TB.
Recimo da bude txt, doc, pdf, sta god... Samo da fajlovi budu izmedju pola MB ili par MB...

Ako je tesko napraviti razlicite velicine, mogu da budu i sve iste velicine...

Pretpostavljam da postoje programi koji mogu da simuliraju kopiranje, ali nama trebaju bas fajlovi zbog nekog naseg software-a...
[ X Files @ 19.01.2016. 10:13 ] @
Za poseban, specijalizovan softver ne znam - ali ovakav program je relativno lako uraditi (skoro) u bilo kom programskom jeziku. Dakle, pitanje možeš ponoviti u nekom forumu programiranja (C/C++/.NET).

Treba jasnije da definišeš očekivani interfejs: koje odredište /odredišta, koliko fajlova ili ukupno GB, nazivi fajlova i dužine (random ili iz liste), koje ekstenzije i kojih dužina (random ili iz liste), postoje li zahtevi za sadržaj fajlova i sl.



[ jablan @ 19.01.2016. 12:15 ] @
Evo ti u rubiju:

Code:

#!/bin/env ruby
require 'securerandom'

broj_fajlova = 100
max_duzina = 100 #bajtova
broj_fajlova.times do
  File.write("/tmp/test/#{SecureRandom.hex}", 'a', rand(max_duzina))
end


logiku za ekstenziju i za kreiranje direktorijumske strukture vidi nek ti dopiše neko
[ tuxserbia @ 19.01.2016. 13:39 ] @
Ako kreiraš txt fajlove, onda sa unoconv iz OpenOffice-a možeš u šta hoćeš, doc, pdf, xls, slike, .

Za txt nemam pojma u win, ako ubaciš UnxUtils imaš na repertoaru mnogo sitnih alatkica, a ako staviš Cygwin, onda si na konju !!!

Imaš tr, urandom, head, tail, sort, ascii, ...
[ anon70939 @ 19.01.2016. 16:38 ] @
hvala.... u svakom slucaju na odfgovorima.

Ovim mojima izgleda su bitni realni pravi fajlovi, jer ta aplikacija koju rade, nista joj ne znaci recimo ako fajl ima tezinu i ekstenziju pdf, a da nije pravi pdf...
U principu, snaci ce se... kako mi je rekao, kopirace sve sto imaju na jedno mesto. pa ce vise puta tako... kako god :)

hvala u svakom slucaju.
[ tuxserbia @ 19.01.2016. 18:40 ] @
Pa evo ti u linuxu, ili Cygwin

tr -dc A-Za-z0-9 </dev/urandom | head -c 1024 > a.txt

1024 karaktera u tekst fajl, samo slova i brojke

umesto 1024 možeš bezvezni broj u nekom opsegu da dobiješ sa

shuf -i 500000-2500000 -n 1

tako si rekao, da fajl bude između pola i dvaipo mega.

To ubaciš u for-next i napraviš hiljadu text fajlova

sledeći korak je unoconv, s njim možeš da praviš i slike, i prezentacije, i pdf, šta hoćeš

unoconv -f doc -o Word.doc NekiTekst.txt

on bi trebalo da dolazi sa Libre(Open) Office i na win.