[ gilopile @ 26.01.2016. 15:58 ] @
Da li neko moze ukratko da mi objasni kako da povezem dva MT-a, a da imam samo na jednom PPPoE server.

Dakle, na jednom MT-u je podignut PPPoE server ( on dobija net i salje dalje putm wi fi i PPPoE ) i treba sada da se drugi tik veze putem Wi-fi na 1. i druga Wlan kartica na drugom tiku koja je u AP bridge-u da se kace klijenti, a da PPPoE prolazi na 1. tiku gde je podignut server.
U biti, treba mi jos jedna pristupna tacka.

Mozda nije najjasnije, pa da pokusam i ovako:

Na drugom MT-u bih podesio da se zakaci na 1. gde je PPPoE server, a klijenti da se na njega kace putem PPPoE, a profili konfigurisani na 1. MT-u.
[ zivanicd @ 26.01.2016. 19:58 ] @
podesi taj drugi da ti bude transparentni bridge
[ gilopile @ 26.01.2016. 21:26 ] @
Aha, nesto sam u tom pravcu i kontao ali nisam probao. Mislis na pseudobridge? Tako mi je prolazio PPPoE sa kompa preko MT-a ka provajderu, bez da unutar MT-a odradim PPPoE client...

Probacu, pa javljam.

Ne bi bilo lose kada bi mi malo pojasnio. Ja bih odradio taj 2. MT kao ruter sa 2 wi fi kartice. Jedna se konektuje na bazu, tj 1. gde je PPPoE server, na 2. bih podesio xxxMB PPPoE da se zakaci na 1., a druga Wi fi drugog MT-a ide u AP bridge gde ce da se kace klijenti...

Malo mi je teze da objasnim, ali kontam da znas na sta mislim...
[ npero @ 27.01.2016. 10:39 ] @
Pseudobridge ne posto ce ti to radi NAT mac adresa, station bridge ili station wds.
Kad to postane neka ozbiljnija mreza neki L2 tunel izmedju.