[ Bad Habbit @ 03.04.2004. 07:57 ] @
U podesavanju konekcije za dial-up, postoji opcija pod dialing properties, gde se treba uneti sifra kojom se aktivira odnosno deaktivira call waiting. Meni je potrebno da se svaki put kada se kacim na net, call waiting iskljuci i po mogucstvu ponovo ukljuci kada se veza prekine, mada znam da je ovo drugo verovatno malo teze uraditi. Stvar je u tome, da kada ja stavim sifru, a to je #43#, jedino sto se desi je da u polju gde pise broj telefona koji ce se zvati, stoji #43#123456 gde je 123456 naravno broj provajdera. To ne moze da funkcionise zato sto je da bi se call waiting iskljucio, potrebno da se nakon ukucane sifre, prvo prekine veza, pa tek onda ponovo uspostavi i pozove broj. Kako ovo izvesti da radi? Ja mislim da bi verovatno trebalo u polje extra string ukucati neki string koji govori modemu, da pozove #43#, prekine vezu, pa onda ponovo uspostavi vezu i pozove broj provajdera. Ja nazalost ne znam kako bi trebao da izgleda taj string, pa vas molim da mi pomognete oko ovoga. Inace ovo mi je potrebno zato sto imam call waiting, pa kada odem na net, ljudi me zovu, a ja ne znam da me zovu, posto mi je ukljucen call waiting pa nemam nikakv signal za to.
[ ddz @ 03.04.2004. 16:01 ] @
Probaj sa ATX3DT#43#^M~~ATH^M
[ Bad Habbit @ 03.04.2004. 18:25 ] @
Hvala ti na ovome, ali ne moze ovako. Kada ovo ukucam, izgleda da modem izabere disable call waiting znaci ukuca #43#, medutim izgleda da odmah nastavi da zove broj provajdera, tako da se cuje samo onaj dugi neprekidni ton koji oznacava da je call waiting disable prihvacen.