[ babaja @ 29.01.2016. 13:51 ] @
Potrebno mi je da se prilikom filtriranja podataka u poljima B3 i B4 (sheet 'Analiza') racunaju automatski podaci u poljima B10 i B11.

Polja B10 i B11 se pune sumproduct formulom iz sheet-a 'baza'. Trenutno mogu uraditi filter u sheet-u 'baza' u kolonama A i B , ali bih htio da olaksam i da ima filter u sheet-u 'Analiza' koji to isto zavrsava prilikom pokretanja data validationa.

U prilogu svi detalji.

Hvala!
[ djoka_l @ 29.01.2016. 14:21 ] @
A da li postoji neki razlog zbog čega to ne bi bilo u pivotu?
[ babaja @ 29.01.2016. 14:29 ] @
Da, potrebno mi je da mi automatski vrijednosti budu izlistane u celijama B10 i B11. Kao sto bih sada otisao u sheet Baza u povukao filtere, hocu da pri povlacenju filtera u B3 i B4 u sheet-u 'Analiza' dobijem isti iznos.
[ djoka_l @ 29.01.2016. 14:37 ] @
Pa, iz pivota se može izvući sa GETPIVOTDATA.
Pogledaj drugi primer.
[ 3okc @ 29.01.2016. 14:45 ] @
Naravno, izvedena tabela (Pivot) je stvorena za ovakve izveštaje, kao što je primetio @djoka_l.

Nisu potrebna čak ni izvlačenja sa GETPIVOT jer postoje slajseri kojima se sve rešava na klik.
[ babaja @ 29.01.2016. 14:56 ] @

To je to sto mi treba, hvala obojici!
[ djoka_l @ 29.01.2016. 15:54 ] @
Drago mi je da ti to rešava problem.
Treba imati na umu (a to sam mislio kada sam pitao da li pivot rešava problem) da pivot može da bude problem ako se isti dokument otvara u LibreOffice. Takođe, pivot zna dosta da poveća Excel fajl, pa može da bude nezgodno ako fajl treba da se šalje mailom.
[ babaja @ 04.02.2016. 12:35 ] @

Hvala djoka_l. Kada sam radio na mom originalnom fajlu pogubio sam se jer imam dosta filtera i onda mi pivot ispada dosta tezak i zbunjujuci (dosta istih kolona itd..), ne dobijam bas ono sto tacno zelim.

Da li postoji nacin da recimo oznacim u padajucem meniju filtere koje hocu da mi povlaci i onda kliknem na combo box 'filter' (vjerovatno neki jednostavni vba kod ili slicno) pa da mi automatski radi taj filter u sheetu 'baza'?