[ mika @ 25.12.2001. 14:15 ] @
Cao svima.

Da li neko ima source koji pravi navigaciju (preko layera) kao kod phpMyAdmina (ono sa leve strane-sto prikazuje strukturu svih baza i tabela-kao u Exploreru, sa folderima i podfolderima, podpodfolderima itd.).

Pokusao sam u sourceu samog PHPMyAdmina, ali je to tako kripticno napisano da nisam uspeo da se snadjem.

Da pojasnim, pravim za licne potrebe bazu linkova, pa mi to koristi jer tu nema reloada kad se klikne na "plusic" za prosirenje foldera... sto dosta ubrzava navigaciju. Korisna stvarcica, ako neko ima, pomozite!

Poz.

[ mika @ 25.12.2001. 14:16 ] @
Jos da pojasnim: ne morate da mi saljete PHP source, vec ako neko ima - moze i primer u JavaScriptu, sa jednim podfolderom, da provalim kako se to radi, pa cu lako da cupam iz baze sta mi treba i da formiram podfoldere...
[ Dragoslav Krunić @ 25.12.2001. 14:39 ] @
Imas na http://msdn.microsoft.com (ili kako vec bese adresa) sa leve srane poseban frejm. U njemu imas takvu vrstu navigacije sa plusicima i razgranatom strukturom. Tu, koliko se secam, sve ide bez reload-a. Kliknes na plus i grana se prosiri.
[ mika @ 25.12.2001. 14:46 ] @

Ma, OK ima 1000 sajtova koji imaju tu navigaciju, ali kod je preopsiran (citaj:necitak) i onda ne mogu da provalim sta je sta, pa ako je neko to radio neka sibne ovde samo primer pa ja to da preradim i da sibnem (takodje ovde :D)

[ dwarf @ 25.12.2001. 16:59 ] @
Uh, tja skript mozes da odradis na milion nacina. Ako ti je potrebno bas ono sto imas na phpMyAdmin, dakle samo 2 nivoa dubine (prvi osnovno i zatim jos jedan "ispod"), onda to radis prostim:

Code:

var el = document.getElementById("id");
el.style.display = (el.style.display == "none") ? "block" : "none";


Ovo ce ti raditi toggle displej vrednosti lejera kojeg hoces. Nadam se da razumes kako ovo radi.

E, sada, ovo radi samo u IE 5.x++ i Mozilla/Netscape 6.0 borswerima. Ako hoces i za Netscape 4.x, mogu samo da te uputim na http://www.webreference.com/ i da tamo potrazis u DHTML lab-u. Imas negde "colapsible outlines" medju prvim clancima...HTH
[ mika @ 26.12.2001. 09:45 ] @
Citat:
dwarf:
Ako ti je potrebno bas ono sto imas na phpMyAdmin, dakle samo 2 nivoa dubine (prvi osnovno i zatim jos jedan "ispod")...


OK, samo da vidim kako to radi, lako cu da ga preradim. Ne bih bas da se bakcem sa JScriptom mnogo, zato sam i postavio pitanje...

Citat:

Ovo ce ti raditi toggle displej vrednosti lejera kojeg hoces. Nadam se da razumes kako ovo radi.


Cek, cek... jel' to neki switch koji odredjuje da li je lejer vidljiv ili ne??? Ako da, onda sam skontao kako radi. Jos samo da pozicioniram lejere gde treba i to je to.

10X!