[ Vladimir Vucenovic @ 03.02.2016. 13:49 ] @
Prilikom podizanja sistema a prije ucitavanja Windowsa XP mi se pojavljuje crn ekran sa natpisom Hardware Monitor i ostalim karakteristikama dole na slici cete najbolje vidjeti o cemu se radi kad udjem u BIOS opcija Advanced pa Hardware Healt Configuration imam sve to isto ne razumijem zasto mi se to pojavljuje tamo gdje ne treba kako da rijesim taj problem.Pozdrav
[ valjan @ 03.02.2016. 14:10 ] @
Verovatno imaš setovanje negde u BIOS-u gde to možeš da uključiš i isključiš, e sad da bismo ti pomogli gde se to nalazi, treba da znamo i koja ti je matična ploča u pitanju. A možda i sama ploča i HW Monitor pokušavaju nešto da ti kažu - tih 55 stepeni na procesoru mi je malo puno za sistem koji se tek pokreće, ali i to opet zavisi od puno faktora, nekim AMD procesorima i 80-90 je sasvim normalno...
[ gilopile @ 03.02.2016. 14:21 ] @
Imas u BIOS-u opciju da iskljucis taj BIOS post HW monitoring. A inace se pojavljuje, tj. postoji ta opcija za brzi uvid o stanju HW-a...
[ Vladimir Vucenovic @ 04.02.2016. 12:01 ] @
Kad udjem u BIOS opcija Advanced-Hardware Healt Configuration pa H/W Health Function prebacim na Disabled te karakteristike nestanu u BIOS-u ali i na ekranu pri podizanju sistema ali tu gdje su bile ostane crn ekran sa trepcucom vodoravnom crticom to stoji par sekundi pa onda pocne ucitavati Windows,a maticna ploca je G41-M7
[ gilopile @ 04.02.2016. 12:19 ] @
PA to ti je to. Da ne bi cekao i tih par sekundi prilikom boot-a, u BIOS-u pod Boot/ Boot device priority stavi na HDD i posle screen logo-a, odmah krece da ucitavanjem.
[ Vladimir Vucenovic @ 04.02.2016. 16:39 ] @
Nisam H/W Health Function dirao ostao je na Enabled tako pise i u uputstvu za maticnu plocu samo sam kao sto je gilopile napisao prebacio HDD da bude prioritet i upalilo je problem je rijesen veliko HVALA svima za pomoc.